+
Turnering #65
Bronze 10 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par B6: Jonna Pihl Rasmussen (Korsør Kontraktbridgeklub) - Jytte Maarlev (Korsør Kontraktbridgeklub)
Bronze 10 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2019
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Ejnar Hobolth - Jytta Mølgaard Højsleth
V 3♠
♣J
7
100
100
9,0
9,0
-9,0
65,0
35,0
-11,0
40,8
2
N 3UT
♠3
8
-100
-100
-20,0
-20,0
20,0
16,7
83,3
3
ØV
Lisbeth Miller - Turi Sjøberg
V 4UT
♣2
8
200
200
24,0
-24,0
-24,0
90,0
10,0
-10,0
41,7
4
V 2
♦
♣A
8
-90
-90
-14,0
14,0
14,0
26,7
73,3
5
ØV
Birgit Knudsen - Dorrit Palmer
Ø 2♠
♥
3
10
-170
-170
15,0
-15,0
-15,0
75,0
25,0
7,0
55,8
6
S 5
♦
♥
6
10
-50
-50
-22,0
22,0
22,0
13,3
86,7
7
ØV
(Oversidder)
M-*
M+*
-6,0
6,0
6,0
40,0
60,0
12,0
60,0
8
M-*
M+*
-6,0
6,0
6,0
40,0
60,0
9
NS
Jens Priess - Margit Belenius
Ø 3
♥
♦
7
11
-200
-200
11,0
11,0
-11,0
68,3
31,7
35,0
79,2
10
Ø 3♠
♣K
7
200
200
24,0
24,0
-24,0
90,0
10,0
11
NS
Annelise Krag - Lone Pfeiffer
Ø 3UT
♠7
13
-520
-520
-22,0
-22,0
22,0
13,3
86,7
-25,0
29,2
12
N 2♣
♠A
7
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
45,0
55,0
13
NS
Erna Andersen - Helen Munck
S 2♠
♥
7
11
200
200
15,0
15,0
-15,0
75,0
25,0
-4,0
46,7
14
V 3♠
♥
A
9
-140
-140
-19,0
-19,0
19,0
18,3
81,7
15
NS
Aase Nielsen - Tove Nilsson
V 3
♥
♣A
9
-140
-140
7,0
7,0
-7,0
61,7
38,3
8,0
56,7
16
S 4♠
♥
A
12
480
480
1,0
1,0
-1,0
51,7
48,3
17
ØV
Jesper Wittendorff Olsen - Julie Rask Jepsen
N 4♠
♥
K
7
-150
-150
-28,0
28,0
28,0
3,3
96,7
24,0
70,0
18
V 2
♥
♣K
7
50
50
4,0
-4,0
-4,0
56,7
43,3
19
ØV
Lone Blume - Søren Helqvist
S 4
♥
♠3
12
480
480
-8,0
8,0
8,0
36,7
63,3
28,0
73,3
20
V 3UT
♣5
11
-660
-660
-20,0
20,0
20,0
16,7
83,3
21
NS
Helge Josefsen - Finn Thomsen
V 4♣
♥
Q
11
-150
-150
24,0
24,0
-24,0
90,0
10,0
1,0
50,8
22
Ø 5♣
♠9
11
-600
-600
-23,0
-23,0
23,0
11,7
88,3
23
NS
Birgitte Dieckmann - Hanne Etzerodt
Ø 2UT
♣3
11
-210
-210
-27,0
-27,0
27,0
5,0
95,0
-56,0
3,3
24
S 3♣
♦
2
11
150
150
-29,0
-29,0
29,0
1,7
98,3
25
NS
Vibeke Starup - Karen Hørlyk
V 3♣
♥
T
9
-110
-110
9,0
9,0
-9,0
65,0
35,0
39,0
82,5
26
V 3♠
♦
A
7
200
200
30,0
30,0
-30,0
100,0
0,0
27
ØV
Mathias Møller Larsen - Viktor Kolding
Ø 5♣ D
♠T
9
300
300
30,0
-30,0
-30,0
100,0
0,0
-35,0
20,8
28
Ø 5
♦
♠7
11
-400
-400
5,0
-5,0
-5,0
58,3
41,7
29
ØV
Knud Møller Jepsen - Flemming Raal
Ø 4♠
♠5
10
-620
-620
-16,0
16,0
16,0
23,3
76,7
44,0
86,7
30
N 4♠ D
♦
8
7
-500
-500
-28,0
28,0
28,0
3,3
96,7