+
Turnering #65
Bronze 10 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par B2: Ejnar Hobolth (Bridgeklubben Nord) - Jytta Mølgaard Højsleth (Bridgeklubben Nord)
Bronze 10 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2019
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Jonna Pihl Rasmussen - Jytte Maarlev
V 3♠
♣J
7
100
100
9,0
-9,0
-9,0
65,0
35,0
11,0
59,2
2
N 3UT
♠3
8
-100
-100
-20,0
20,0
20,0
16,7
83,3
3
ØV
Annelise Krag - Lone Pfeiffer
S 2
♥
♠A
7
-50
-50
14,0
-14,0
-14,0
73,3
26,7
-38,0
18,3
4
V 4
♦
♣A
7
300
300
24,0
-24,0
-24,0
90,0
10,0
5
ØV
(Oversidder)
M-*
M+*
-6,0
6,0
6,0
40,0
60,0
12,0
60,0
6
M-*
M+*
-6,0
6,0
6,0
40,0
60,0
7
NS
Jesper Wittendorff Olsen - Julie Rask Jepsen
N 2♠
♥
2
8
110
110
-16,0
-16,0
16,0
23,3
76,7
-45,0
12,5
8
N 5♣ D
♠K
9
-300
-300
-29,0
-29,0
29,0
1,7
98,3
9
NS
Jytte Schnell - Jytte Høegh Rasmussen
Ø 4
♥
♠5
12
-680
-680
-22,0
-22,0
22,0
13,3
86,7
-27,0
27,5
10
Ø 2♠
♣K
7
100
100
-5,0
-5,0
5,0
41,7
58,3
11
ØV
Aase Nielsen - Tove Nilsson
Ø 3UT
♠3
13
-520
-520
-22,0
22,0
22,0
13,3
86,7
34,0
78,3
12
V 1UT
♣3
8
-120
-120
-12,0
12,0
12,0
30,0
70,0
13
ØV
Birgitte Dieckmann - Hanne Etzerodt
S 3♠
♥
7
12
230
230
21,0
-21,0
-21,0
85,0
15,0
-25,0
29,2
14
S 4
♦
♠K
10
130
130
4,0
-4,0
-4,0
56,7
43,3
15
NS
Erna Andersen - Helen Munck
V 3
♥
♦
8
10
-170
-170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-12,0
40,0
16
N 3UT
♣J
11
460
460
-12,0
-12,0
12,0
30,0
70,0
17
ØV
Helge Josefsen - Finn Thomsen
Ø 2
♥
♣A
9
-140
-140
-16,0
16,0
16,0
23,3
76,7
34,0
78,3
18
V 2
♥
♣2
8
-110
-110
-18,0
18,0
18,0
20,0
80,0
19
NS
Knud Møller Jepsen - Flemming Raal
S 4
♥
♠J
12
480
480
-8,0
-8,0
8,0
36,7
63,3
-21,0
32,5
20
Ø 3UT
♥
7
10
-630
-630
-13,0
-13,0
13,0
28,3
71,7
21
NS
Lone Blume - Søren Helqvist
V 5♣
♠7
11
-400
-400
12,0
12,0
-12,0
70,0
30,0
-2,0
48,3
22
N 4
♦
D
♠6
8
-300
-300
-14,0
-14,0
14,0
26,7
73,3
23
NS
Mathias Møller Larsen - Viktor Kolding
Ø 1UT
♦
9
11
-210
-210
-27,0
-27,0
27,0
5,0
95,0
-15,0
37,5
24
N 3UT
♣2
12
490
490
12,0
12,0
-12,0
70,0
30,0
25
ØV
Birgit Sørensen
V 4♣
♠J
10
-130
-130
-2,0
2,0
2,0
46,7
53,3
0,0
50,0
26
Ø 2♣
♥
4
8
-90
-90
2,0
-2,0
-2,0
53,3
46,7
27
NS
Vibeke Starup - Karen Hørlyk
V 4
♦
♥
A
11
-150
-150
-13,0
-13,0
13,0
28,3
71,7
-8,0
43,3
28
Ø 5
♦
♥
A
11
-400
-400
5,0
5,0
-5,0
58,3
41,7
29
NS
Inger Lantz Nielsen - Lene Skamris
Ø 4♠
♦
J
10
-620
-620
-16,0
-16,0
16,0
23,3
76,7
9,0
57,5
30
V 3UT
♠4
6
150
150
25,0
25,0
-25,0
91,7
8,3