+
Turnering #61
Citronen - Bronze 6 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 16: Benjamin Dyrekilde Sommerlund (Gentofte Bridgeklub) - Jonathan Dyrekilde Sommerlund (Gentofte Bridgeklub)
Citronen - Bronze 6 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Jesper Wittendorff Olsen - Julie Rask Jepsen
N 2♠
♥
A
9
140
140
16,0
-16,0
-16,0
94,4
5,6
-16,0
27,8
2
Ø 4♠
♦
Q
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
NS
Jytte Schnell - Jytte Høegh Rasmussen
N 2UT
♥
8
7
-50
-50
-13,0
-13,0
13,0
13,9
86,1
-14,0
30,6
4
S 5♣
♥
K
10
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
47,2
52,8
5
ØV
Maria Fog Hansen - Birte Fog Larsen
V 3
♥
♣A
9
-140
-140
-15,7
15,7
15,7
6,5
93,5
32,7
95,3
6
S 4
♥
♠K
7
-150
-150
-17,0
17,0
17,0
2,8
97,2
7
NS
Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
Ø 4
♥
♦
A
10
-620
-620
-11,0
-11,0
11,0
19,4
80,6
-15,0
29,2
8
V 4
♦
♥
A
11
-150
-150
-4,0
-4,0
4,0
38,9
61,1
9
NS
Birgitte Haugaard Jensen - Ingelise Jensen
N 4
♥
♠6
10
420
420
10,0
10,0
-10,0
77,8
22,2
19,0
76,4
10
N 2♣
♦
9
7
-100
-100
9,0
9,0
-9,0
75,0
25,0
11
ØV
Bent Meier - Beata Sarna
V 3
♦
♠Q
10
-130
-130
-4,0
4,0
4,0
38,9
61,1
-6,0
41,7
12
N 4
♥
♠A
11
650
650
10,0
-10,0
-10,0
77,8
22,2
13
NS
Inger Lantz Nielsen - Lene Skamris
N 5
♦
♣9
11
600
600
7,0
7,0
-7,0
69,4
30,6
-11,0
34,7
14
S 4
♥
D
♣K
5
-1100
-1100
-18,0
-18,0
18,0
0,0
100,0
15
ØV
Vera Nybo Jensen - Kirsten Work Rasmussen
Ø 5
♦
♥
A
9
100
100
18,0
-18,0
-18,0
100,0
0,0
-1,0
48,6
16
V 6♠
♥
A
12
-1430
-1430
-17,0
17,0
17,0
2,8
97,2
17
ØV
Ann-Mari Engell Bovbjerg - Pernille Engell Bovbjerg
S 3
♦
♥
T
10
130
130
18,0
-18,0
-18,0
100,0
0,0
-9,0
37,5
18
Ø 4♠
♦
4
11
-450
-450
-9,0
9,0
9,0
25,0
75,0
19
ØV
Lilian Jørgensen - Tove Hansen
S 3UT
♠2
10
430
430
-3,0
3,0
3,0
41,7
58,3
14,0
69,4
20
V 3
♦
♥
A
9
-110
-110
-11,0
11,0
11,0
19,4
80,6
21
NS
Anna Lindhardtsen - Jørgen Schultz
M+
M+
3,6
3,6
4,2
60,0
61,6
-11,4
34,2
22
S 5
♦
♠8
10
-50
-50
-15,0
-15,0
15,0
8,3
91,7
23
ØV
Ketty Laugesen - Margit Ørndrup
N 2♣
♠Q
10
130
130
10,0
-10,0
-10,0
77,8
22,2
8,0
61,1
24
N 6♠
♥
J
10
-100
-100
-18,0
18,0
18,0
0,0
100,0
25
ØV
Lotte Maybom - Christian Thaarup
V 3♠
♥
2
7
200
200
16,0
-16,0
-16,0
94,4
5,6
-17,0
26,4
26
N 3
♦
♥
A
11
150
150
1,0
-1,0
-1,0
52,8
47,2
27
NS
Kirsten Gro Pedersen - Bodil Olsen
S 5♣
♠T
10
-50
-50
-15,0
-15,0
15,0
8,3
91,7
-21,0
20,8
28
Ø 1UT
♥
4
10
-180
-180
-6,0
-6,0
6,0
33,3
66,7
29
ØV
Jonna Pihl Rasmussen - Jytte Maarlev
N 3
♥
♠A
9
140
140
14,0
-14,0
-14,0
88,9
11,1
-25,0
15,3
30
S 1♠
♠J
12
230
230
11,0
-11,0
-11,0
80,6
19,4