+
Turnering #51
Bronze 16 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 13: Martin Fisker Christensen (Odder Bridgeklub) - Egon Holm Hansen (Hedensted Bridgeklub)
Bronze 16 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
3
NS
Flemming Raal - Kamma Poulsen
Ø 3
♥
♦
8
6
300
300
11,0
11,0
-11,0
100,0
0,0
7,0
65,9
4
Ø 4♠
♣A
10
-620
-620
-4,0
-4,0
4,0
31,8
68,2
5
NS
Cathrine Underbjerg - Jens-Søren Kjær Andersen
N 3UT
♦
3
9
600
600
8,0
8,0
-8,0
86,4
13,6
16,0
86,4
6
V 4
♥
♠A
9
100
100
8,0
8,0
-8,0
86,4
13,6
1
NS
Ann Nissen - Astrid Hjortebjerg
Ø 5
♥
♣K
10
50
50
6,0
6,0
-6,0
77,3
22,7
12,0
77,3
2
Ø 3
♦
♠A
9
-110
-110
6,0
6,0
-6,0
77,3
22,7
9
NS
Trine Schaltz - Søren Gjerding
Ø 4♠
♦
6
9
100
100
7,0
7,0
-7,0
81,8
18,2
0,0
50,0
10
V 4
♥
♥
J
11
-650
-650
-7,0
-7,0
7,0
18,2
81,8
11
NS
Jørgen Holm - Lise Holm
N 3♠
♥
A
5
-200
-200
1,0
1,0
-1,0
54,6
45,5
4,0
59,1
12
N 2♣
♥
A
7
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
63,6
36,4
7
NS
Mette Brøsted Nielsen - Astrid Holdgaard
S 3UT
♣2
8
-100
-100
-8,0
-8,0
8,0
13,6
86,4
-17,0
11,4
8
V 6UT
♠6
12
-990
-990
-9,0
-9,0
9,0
9,1
90,9
15
ØV
Brit Johansen - Claus Jensen
S 4
♥
D
♠2
9
-200
-200
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-6,0
36,4
16
V 5
♥
♠9
9
200
200
6,0
-6,0
-6,0
77,3
22,7
17
ØV
Bodil Leth - Eva Olesen
N 3
♦
♦
J
9
110
110
-10,0
10,0
10,0
4,5
95,5
2,0
54,5
18
Ø 4♠
♣2
10
-420
-420
8,0
-8,0
-8,0
86,4
13,6
13
NS
Helle Jacobsen - Lone Rungholm Jensen
V 3UT
♥
8
10
-630
-630
-11,0
-11,0
11,0
0,0
100,0
-10,0
27,3
14
S 1♠
♣K
6
-50
-50
1,0
1,0
-1,0
54,6
45,5
21
ØV
Ebba Tornøe - Aksel Tornøe
Ø 3UT
♦
8
10
-430
-430
-11,0
11,0
11,0
0,0
100,0
16,0
86,4
22
V 1UT
♠2
9
-150
-150
-5,0
5,0
5,0
27,3
72,7
23
ØV
Ole Boysen - Thor Hansen
Ø 4
♥
♣Q
10
-620
-620
2,0
-2,0
-2,0
59,1
40,9
-3,0
43,2
24
V 4
♥
♠3
11
-450
-450
1,0
-1,0
-1,0
54,6
45,5
19
NS
Ingelise Andreasen - Kurt Holmbye
V 1UT
♠J
7
-90
-90
-5,0
-5,0
5,0
27,3
72,7
-12,0
22,7
20
Ø 2
♦
♥
A
9
-110
-110
-7,0
-7,0
7,0
18,2
81,8
27
ØV
Lillian Toustrup - Ellis Nielsen
S 3
♥
♦
K
7
-100
-100
-2,0
2,0
2,0
40,9
59,1
-5,0
38,6
28
V 5
♦
♣4
11
-400
-400
7,0
-7,0
-7,0
81,8
18,2
29
ØV
Jens Letort - Hans Letort
S 5
♥
♠K
10
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
63,6
36,4
1,0
52,3
30
V 1UT
♠2
6
50
50
-4,0
4,0
4,0
31,8
68,2
25
ØV
Kate Plougmann - Lis B. Jensen
S 1UT
♦
6
11
210
210
1,0
-1,0
-1,0
54,6
45,5
4,0
59,1
26
N 2UT
♠9
9
150
150
-5,0
5,0
5,0
27,3
72,7