+
Turnering #46
Bronze 11 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Astrid Holdgaard (Varde Bridgeklub) - Knud Møller Jepsen (Grindsted Bridgeklub)
Bronze 11 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
3
ØV
Ulla Amby - Jacob Platz
Ø 3
♦
♣K
9
-110
-110
-5,0
5,0
5,0
34,4
65,6
-5,0
42,2
4
S 2
♥
♣A
8
110
110
10,0
-10,0
-10,0
81,3
18,8
5
ØV
Vibeke Møller Christensen - Jens Erik Stausholm
N 3UT
♥
7
11
660
660
14,0
-14,0
-14,0
93,8
6,3
-26,0
9,4
6
N 3
♦
♣A
8
-50
-50
12,0
-12,0
-12,0
87,5
12,5
1
NS
Kirsten Ellekjær - Kurt Holmbye
S 2♠
♥
2
7
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
31,3
68,8
8,0
62,5
2
S 2UT
♠2
11
210
210
14,0
14,0
-14,0
93,8
6,3
9
NS
Birgitte Engelbrechtsen - Anita Skøtt
S 2♠
♥
6
9
140
140
4,0
4,0
-4,0
62,5
37,5
12,0
68,8
10
S 3UT
♣4
12
690
690
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
11
ØV
Elsa Ullum - Tage Miskov Rasmussen
S 4♠
♣A
10
420
420
9,0
-9,0
-9,0
78,1
21,9
-10,0
34,4
12
V 3UT
♣5
10
-430
-430
1,0
-1,0
-1,0
53,1
46,9
7
NS
Johnna Lehmann - Lilly Thomsen
N 3UT
♦
6
11
660
660
6,0
6,0
-6,0
68,8
31,3
11,0
67,2
8
N 4♠
♣T
10
420
420
5,0
5,0
-5,0
65,6
34,4
15
ØV
Ellen Fænøe - Paula Jakobsen
S 6
♥
D
♣A
10
-500
-500
-14,0
14,0
14,0
6,3
93,8
24,0
87,5
16
Ø 2
♥
♦
T
9
-140
-140
-10,0
10,0
10,0
18,8
81,3
17
NS
Svend Pedersen - Thora Pedersen
S 4♠
♦
A
13
510
510
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
-10,0
34,4
18
S 4
♥
♣6
11
650
650
-11,0
-11,0
11,0
15,6
84,4
13
NS
Eva Hansen - Jytte Thiesen
Ø 5♣
♦
K
9
200
200
14,0
14,0
-14,0
93,8
6,3
17,0
76,6
14
N 1UT
♥
4
7
90
90
3,0
3,0
-3,0
59,4
40,6
21
ØV
Inge Keiser - Liv Søholm
N 1UT
♠8
9
150
150
14,0
-14,0
-14,0
93,8
6,3
-13,0
29,7
22
Ø 4♠
♦
K
12
-680
-680
-1,0
1,0
1,0
46,9
53,1
23
NS
Anna Ravn - Lisbeth Thrane Jacobsen
Ø 4♠ D
♥
A
9
200
200
15,0
15,0
-15,0
96,9
3,1
13,0
70,3
24
S 3UT
♠5
10
430
430
-2,0
-2,0
2,0
43,8
56,3
19
ØV
Birgit Foged - Jens Foged
N 2UT
♣K
6
-100
-100
-11,0
11,0
11,0
15,6
84,4
22,0
84,4
20
Ø 4
♥
♠J
11
-650
-650
-11,0
11,0
11,0
15,6
84,4
27
NS
Lise Brander - Else Uhrskov
S 5♠ D
♦
A
12
750
750
7,0
7,0
-7,0
71,9
28,1
15,0
73,4
28
N 4
♥
♣2
11
650
650
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
29
ØV
Roger Lundberg - Bendt Eriksen
V 3
♥
♦
A
9
-140
-140
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0
-24,0
12,5
30
V 3UT
♥
Q
7
100
100
16,0
-16,0
-16,0
100,0
0,0
25
ØV
Lisa Vesterskov Christensen - Hanna Falberg
N 3♠
♥
2
10
170
170
12,0
-12,0
-12,0
87,5
12,5
-9,0
35,9
26
N 4♠
♦
5
9
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
40,6
59,4