+
Turnering #38
Bronze 3 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 12: Flemming Raal (Holstebro Bridgeklub) - Margit Jørgensen (Nørre Aaby Bridgeklub)
Bronze 3 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 06-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
(Oversidder)
M+*
M*
1,8
1,8
0,0
60,0
50,0
3,6
60,0
2
M+*
M*
1,8
1,8
0,0
60,0
50,0
3
NS
Jens Priess - Inga Maj Askfelt
N 2UT
♠7
8
120
120
4,0
4,0
-4,0
72,2
27,8
8,0
72,2
4
Ø 2♠
♣K
9
-140
-140
4,0
4,0
-4,0
72,2
27,8
5
ØV
Lone Kjærsgård Svendsen - Ole Lander Svendsen
Ø 4
♥
♣Q
11
-450
-450
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
-8,0
27,8
6
V 3
♦
D
♦
A
7
500
500
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
7
NS
Helle Jacobsen - Lone Rungholm Jensen
N 4
♥
♦
Q
9
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
-12,0
16,7
8
V 3UT
♠8
10
-430
-430
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
9
NS
Tonni Kjær - Pia Stets
Ø 3UT
♠8
9
-600
-600
-1,0
-1,0
1,0
44,4
55,6
4,0
61,1
10
Ø 4♠
♦
8
10
-620
-620
5,0
5,0
-5,0
77,8
22,2
11
ØV
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
S 5
♦
D
♠K
9
-300
-300
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
-9,0
25,0
12
N 3♠
♣A
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
83,3
16,7
13
ØV
Ruth Nørgaard - Annette Nielsen
Ø 5
♥
D
♦
9
9
500
500
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
3,0
58,3
14
Ø 4
♥
♦
T
9
50
50
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
15
NS
Anette Carlsen - Birgit Knudsen
V 4
♥
♦
7
12
-480
-480
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
-11,0
19,4
16
N 3♠
♦
7
4
-250
-250
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
17
ØV
Ellen Rasmussen - Merete Schøller
S 3UT
♦
4
9
400
400
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
-2,0
44,4
18
S 4♠
♦
T
11
650
650
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
19
NS
Kirsten Gro Pedersen - Tove Skov-Hansen
S 2♠
♦
7
11
200
200
-6,0
-6,0
6,0
16,7
83,3
-9,0
25,0
20
V 3
♥
♣3
9
-140
-140
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
21
NS
Ditte Ødegaard - Inger Mønster
S 2♠
♥
J
6
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
-14,0
11,1
22
S 3UT
♠9
8
-50
-50
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
23
ØV
Jens Peder Jensen - Grethe Andersen
S 4♠
♥
Q
10
620
620
4,0
-4,0
-4,0
72,2
27,8
-1,0
47,2
24
N 4
♥
♠5
12
480
480
-3,0
3,0
3,0
33,3
66,7
25
ØV
Hans Jørgen Kolding - Annegrete Bach Kolding
Ø 3UT
♦
6
7
200
200
6,0
-6,0
-6,0
83,3
16,7
-9,0
25,0
26
V 3
♦
♠2
10
-130
-130
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
27
ØV
Knud Flensted-Jensen - Camilla Nørskov Flensted-Jensen
Ø 4
♥
♦
3
13
-510
-510
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
7,0
69,4
28
S 4
♥
♣A
8
-200
-200
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
29
NS
Thomas Gustafsson - Christina Klemmensen
S 3♠
♦
A
7
-200
-200
-8,0
-8,0
8,0
5,6
94,4
-11,0
19,4
30
N 3UT
♦
4
8
-50
-50
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7