+
Turnering #136
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 58: Anne Merete Hedegaard (Bridgeklubben Præstø) - Hanne Hartmann (Bridgeklubben Præstø)
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Annette Prehn - Per Schwerdtfeger
Ø 4♠
♦
J
10
-420
-420
-31,0
-31,0
31,0
3,0
97,0
-39,0
30,3
2
Ø 3UT
♣K
10
-430
-430
-23,0
-23,0
23,0
15,2
84,9
3
S 3
♥
♥
5
9
140
140
15,0
15,0
-15,0
72,7
27,3
4
NS
Jess Tillge - Morten Støvring
S 3UT
♠T
11
660
660
10,0
10,0
-10,0
65,2
34,9
15,0
57,6
5
Ø 4♠ D
♦
3
7
500
500
-12,0
-12,0
12,0
31,8
68,2
6
V 3♠
♦
K
7
200
200
17,0
17,0
-17,0
75,8
24,2
7
NS
Karsten Meiland - Jesper Rosenberg Stokholm
V 3UT
♣2
10
-630
-630
-9,0
-9,0
9,0
36,4
63,6
-32,0
33,8
8
V 4♠
♥
K
9
50
50
-5,0
-5,0
5,0
42,4
57,6
9
V 3
♥
♦
9
9
-140
-140
-18,0
-18,0
18,0
22,7
77,3
10
ØV
Erling Munk Nielsen - Peter Jacobsen
N 4♠
♥
7
10
620
620
-5,0
5,0
5,0
42,4
57,6
-20,0
39,9
11
V 3UT
♥
3
8
50
50
13,0
-13,0
-13,0
69,7
30,3
12
Ø 3UT
♠4
10
-430
-430
12,0
-12,0
-12,0
68,2
31,8
13
ØV
Mathias Møller Larsen - Viktor Kolding
S 3♠
♣T
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
59,1
40,9
-41,0
29,3
14
S 4♣
♦
9
8
-100
-100
17,0
-17,0
-17,0
75,8
24,2
15
V 4
♥
♠8
11
-450
-450
18,0
-18,0
-18,0
77,3
22,7
16
NS
Kasper Konow - Michael Askgaard
V 3♠
♥
A
10
-170
-170
-33,0
-33,0
33,0
0,0
100,0
-59,0
20,2
17
V 3♠
♥
6
10
-170
-170
1,0
1,0
-1,0
51,5
48,5
18
S 3♠
♦
5
9
140
140
-27,0
-27,0
27,0
9,1
90,9
19
ØV
Søren Parbo - Bo Højrup
S 6
♥
♣J
12
980
980
25,0
-25,0
-25,0
87,9
12,1
-34,0
32,8
20
S 1
♥
♦
7
7
80
80
1,0
-1,0
-1,0
51,5
48,5
21
S 3UT
♥
T
11
660
660
8,0
-8,0
-8,0
62,1
37,9
22
NS
Claus Pedersen - Michael Espersen
Ø 2♠
♦
T
11
-200
-200
-31,0
-31,0
31,0
3,0
97,0
-34,0
32,8
23
Ø 2♠
♦
5
9
-140
-140
-20,0
-20,0
20,0
19,7
80,3
24
Ø 3UT
♦
6
8
50
50
17,0
17,0
-17,0
75,8
24,2
25
ØV
Senna Madsen - Lotte Glensvig
Ø 3UT
♥
2
12
-690
-690
9,0
-9,0
-9,0
63,6
36,4
-63,0
18,2
26
V 4
♥
♦
9
10
-620
-620
29,0
-29,0
-29,0
93,9
6,1
27
S 6
♥
♣A
12
980
980
25,0
-25,0
-25,0
87,9
12,1
28
ØV
Birgitte Rønn - Tyge Fogh
V 4♠ D
♦
K
9
100
100
-18,6
18,1
18,1
21,9
77,4
-14,9
42,5
29
N 3
♥
♥
7
9
140
140
27,0
-27,0
-27,0
90,9
9,1
30
N 4
♥
♣J
10
420
420
6,0
-6,0
-6,0
59,1
40,9
31
NS
Lars Peter Damgaard - Jørgen Anker Pabst
N 5♣
♠K
10
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
48,5
51,5
-45,0
27,3
32
V 5
♦
D
♥
A
11
-750
-750
-23,0
-23,0
23,0
15,2
84,9
33
N 4
♥
♣2
9
-50
-50
-21,0
-21,0
21,0
18,2
81,8
34
NS
Stig Meno Farholt - Knut Blakset
Ø 3UT
♥
3
9
-400
-400
11,0
11,0
-11,0
66,7
33,3
-30,0
34,8
35
N 3♠
♣K
8
-50
-50
-11,0
-11,0
11,0
33,3
66,7
36
N 3UT
♠Q
6
-300
-300
-30,0
-30,0
30,0
4,5
95,5