+
Turnering #136
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 53: Ginette Blansjaar (Bridgeklubben Nord) - Erik Christensen (Vodskov Bridgeklub)
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Nis Rasmussen - Claus Bødskov
S 5
♥
♠3
9
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
48,5
51,5
37,0
68,7
2
Ø 2UT
♠8
9
-150
-150
23,0
23,0
-23,0
84,9
15,2
3
S 3
♥
♠A
9
140
140
15,0
15,0
-15,0
72,7
27,3
4
NS
Linda Starup Jensen - Per Møgelhøj
N 4♣
♦
7
10
130
130
-27,0
-27,0
27,0
9,1
90,9
23,0
61,6
5
S 6
♦
♠Q
12
1370
1370
33,0
33,0
-33,0
100,0
0,0
6
V 2♠
♦
A
6
200
200
17,0
17,0
-17,0
75,8
24,2
7
NS
Bente Christensen - Peter Gallmayer
S 4♣ D
♦
Q
7
-800
-800
-25,0
-25,0
25,0
12,1
87,9
-69,0
15,2
8
N 5
♥
♠A
10
-50
-50
-16,0
-16,0
16,0
25,8
74,2
9
Ø 1♠
♦
Q
10
-170
-170
-28,0
-28,0
28,0
7,6
92,4
10
ØV
Bjarne Mortensen - Morten Køhler Jensen
N 4♠
♦
8
11
650
650
3,0
-3,0
-3,0
54,6
45,5
18,0
59,1
11
N 3
♥
D
♦
Q
3
-1400
-1400
-33,0
33,0
33,0
0,0
100,0
12
Ø 3UT
♠6
10
-430
-430
12,0
-12,0
-12,0
68,2
31,8
13
NS
Peter Buchardt - Palle Pedersen
N 4♠
♦
7
9
-100
-100
-20,0
-20,0
20,0
19,7
80,3
-47,0
26,3
14
Ø 5
♦
♣T
11
-400
-400
-17,0
-17,0
17,0
24,2
75,8
15
V 4
♥
♦
K
12
-480
-480
-10,0
-10,0
10,0
34,9
65,2
16
NS
Annette Prehn - Per Schwerdtfeger
V 4♠
♦
Q
8
200
200
32,0
32,0
-32,0
98,5
1,5
-5,0
47,5
17
V 4♠
♥
6
10
-420
-420
-22,0
-22,0
22,0
16,7
83,3
18
S 3♠
♣4
10
170
170
-15,0
-15,0
15,0
27,3
72,7
19
NS
Jess Tillge - Morten Støvring
S 6
♥
♣T
11
-50
-50
-24,0
-24,0
24,0
13,6
86,4
-60,0
19,7
20
Ø 1
♦
♥
9
8
-90
-90
-10,0
-10,0
10,0
34,9
65,2
21
S 4♠
♠4
10
620
620
-26,0
-26,0
26,0
10,6
89,4
22
NS
Karsten Meiland - Jesper Rosenberg Stokholm
Ø 2♠
♠K
7
100
100
6,0
6,0
-6,0
59,1
40,9
-31,0
34,3
23
Ø 2♠
♥
A
9
-140
-140
-20,0
-20,0
20,0
19,7
80,3
24
Ø 3UT
♦
6
9
-400
-400
-17,0
-17,0
17,0
24,2
75,8
25
NS
Erling Munk Nielsen - Peter Jacobsen
V 3UT
♦
J
12
-690
-690
9,0
9,0
-9,0
63,6
36,4
34,0
67,2
26
V 4
♥
♣8
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
27
S 6
♥
♠7
12
980
980
25,0
25,0
-25,0
87,9
12,1
28
NS
Mathias Møller Larsen - Viktor Kolding
N 4
♦
♠4
12
170
170
10,3
10,3
-9,6
65,6
35,5
11,3
55,7
29
N 4
♥
♣8
9
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
42,4
57,6
30
N 4
♥
♣J
10
420
420
6,0
6,0
-6,0
59,1
40,9
31
NS
Kasper Konow - Michael Askgaard
S 3UT
♠T
8
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
48,5
51,5
-11,0
44,4
32
S 3♠
♥
3
10
170
170
11,0
11,0
-11,0
66,7
33,3
33
N 4
♥
♣2
9
-50
-50
-21,0
-21,0
21,0
18,2
81,8
34
NS
Søren Parbo - Bo Højrup
Ø 5
♦
♥
A
10
50
50
28,0
28,0
-28,0
92,4
7,6
38,0
69,2
35
N 2♠
♦
A
8
110
110
4,0
4,0
-4,0
56,1
43,9
36
N 3
♥
♦
A
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
59,1
40,9