+
Turnering #136
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 27: Torben Jakobsen (Brønderslev Bridgeklub) - Preben Knudsen (Sæby Bridgeklub)
DM-Åben par B-Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Allan Christiansen - Kim P Sørensen
S 4
♥
♠K
11
450
450
31,0
-31,0
-31,0
97,0
3,0
-69,0
15,2
2
Ø 2UT
♠8
9
-150
-150
23,0
-23,0
-23,0
84,9
15,2
3
S 2
♥
♦
8
9
140
140
15,0
-15,0
-15,0
72,7
27,3
4
ØV
Steven Sidelmann Basnov - Torben Kelså
N 3♣
♦
Q
10
130
130
-27,0
27,0
27,0
9,1
90,9
19,0
59,6
5
N 3UT
♦
2
11
660
660
14,0
-14,0
-14,0
71,2
28,8
6
N 3
♦
♠2
10
130
130
-6,0
6,0
6,0
40,9
59,1
7
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 4
♥
♣A
10
-620
-620
-2,0
-2,0
2,0
47,0
53,0
-52,0
23,7
8
V 4♠
♥
6
10
-420
-420
-32,0
-32,0
32,0
1,5
98,5
9
V 2
♥
♥
A
9
-140
-140
-18,0
-18,0
18,0
22,7
77,3
10
NS
Mie Bøving - Grete Bundgaard
S 4♠
♦
K
11
650
650
3,0
3,0
-3,0
54,6
45,5
11,0
55,6
11
Ø 3UT
♦
2
9
-400
-400
-4,0
-4,0
4,0
43,9
56,1
12
Ø 3UT
♠4
10
-430
-430
12,0
12,0
-12,0
68,2
31,8
13
ØV
Birthe Agersnap - Erik Agersnap
N 3UT
♠6
9
600
600
28,0
-28,0
-28,0
92,4
7,6
-70,0
14,7
14
Ø 3UT
♥
9
8
50
50
24,0
-24,0
-24,0
86,4
13,6
15
V 4
♥
♠3
11
-450
-450
18,0
-18,0
-18,0
77,3
22,7
16
ØV
Flemming Danielsen - Henrik Frydenlund Rosthøj
V 3♠
♥
A
8
100
100
-5,0
5,0
5,0
42,4
57,6
42,0
71,2
17
S 5
♥
D
♠J
9
-300
-300
-10,0
10,0
10,0
34,9
65,2
18
S 3♠
♦
2
9
140
140
-27,0
27,0
27,0
9,1
90,9
19
ØV
Lars R. Mathiesen - Jørgen Esmann
S 4
♥
♣J
12
480
480
8,0
-8,0
-8,0
62,1
37,9
15,0
57,6
20
V 4♠
♥
T
10
-620
-620
-31,0
31,0
31,0
3,0
97,0
21
S 3UT
♥
T
11
660
660
8,0
-8,0
-8,0
62,1
37,9
22
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
S 2
♥
♠4
5
-150
-150
-28,0
28,0
28,0
7,6
92,4
21,0
60,6
23
V 2UT
♦
A
7
100
100
2,0
-2,0
-2,0
53,0
47,0
24
Ø 1UT
♦
6
7
-90
-90
5,0
-5,0
-5,0
57,6
42,4
25
ØV
Kirsten Madsen - Britta Back
V 3UT
♦
J
12
-690
-690
9,0
-9,0
-9,0
63,6
36,4
5,0
52,5
26
V 4
♥
♦
9
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
27
S 4
♥
♠7
11
450
450
-14,0
14,0
14,0
28,8
71,2
28
NS
Villy Christensen - Bo Jensen
N 4
♦
♠7
12
170
170
10,3
10,3
-9,6
65,6
35,5
-23,7
38,0
29
N 4
♥
♠3
9
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
42,4
57,6
30
N 4
♥
♥
2
9
-50
-50
-29,0
-29,0
29,0
6,1
93,9
31
NS
Helle Simon Elbro - Steen Mølgaard
S 3UT
♠9
12
690
690
33,0
33,0
-33,0
100,0
0,0
2,0
51,0
32
V 4♣
♠9
11
-150
-150
-10,0
-10,0
10,0
34,9
65,2
33
N 4
♥
♣2
9
-50
-50
-21,0
-21,0
21,0
18,2
81,8
34
ØV
Laila Nielsen - Yvonne Sundstrøm Brabrand
Ø 3UT
♥
2
9
-400
-400
11,0
-11,0
-11,0
66,7
33,3
-44,0
27,8
35
N 2♠
♣K
9
140
140
19,0
-19,0
-19,0
78,8
21,2
36
N 3
♥
♦
A
10
170
170
14,0
-14,0
-14,0
71,2
28,8