+
Turnering #128
Bridge-More Sølv 3, A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Nina Hartmann (Bridgeklubben Højfyn) - Per Rummelhoff (BK for Jægerspris og Omegn)
Bridge-More Sølv 3, A-række
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Bent Estrup Jensen - Kim Berthelsen
N 4♠
♥
7
10
420
420
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
25,0
62,5
2
Ø 4
♥
♣2
12
-480
-480
11,0
11,0
9,0
55,0
45,0
3
ØV
Bo Højrup - Søren Parbo
V 6UT
♣T
11
100
100
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
20,0
50,0
4
N 4UT
♥
7
12
690
690
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
5
NS
Karen Stær Bech - Karin Ravn Lund
N 2
♥
♣7
7
-100
-100
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
7,0
17,5
6
S 6♠ D
♦
6
11
-100
-100
1,0
1,0
19,0
5,0
95,0
7
ØV
Michael Ross - Jens Peter Simonsen
N 4♠
♦
5
12
680
680
13,0
7,0
7,0
65,0
35,0
17,0
42,5
8
S 3UT
♥
9
8
-50
-50
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
9
NS
Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen
V 4♠
♦
K
10
-620
-620
4,0
4,0
16,0
20,0
80,0
13,0
32,5
10
S 2♣
♦
7
10
130
130
9,0
9,0
11,0
45,0
55,0
11
ØV
Ebba Tornøe - Aksel Tornøe
Ø 4
♦
♥
A
8
100
100
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
22,0
55,0
12
Ø 3UT
♣2
10
-430
-430
4,0
16,0
16,0
20,0
80,0
13
ØV
Ole Christensen - Christian Thomsen
N 4
♥
♣J
9
-100
-100
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
24,0
60,0
14
Ø 4
♥
♥
J
11
-450
-450
4,0
16,0
16,0
20,0
80,0
15
ØV
Britta Back - Poul Færch
Ø 2
♦
♠J
8
-90
-90
6,0
14,0
14,0
30,0
70,0
26,0
65,0
16
N 4♠
♣J
9
-50
-50
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
17
NS
Lasse Bo Krefeld - Jesper Kragh
N 4
♦
♥
A
9
-50
-50
4,0
4,0
16,0
20,0
80,0
10,0
25,0
18
Ø 2UT
♥
3
7
50
50
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
19
NS
Mads Eyde - Line Eyde
N 4♠
♣5
7
M
M
-150
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
20,0
50,0
20
V 3UT
♥
2
10
M
M
-630
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
21
ØV
Thomas Kampmann - Jesper Kampmann
Ø 4
♥
♠K
9
50
50
16,0
4,0
4,0
80,0
20,0
15,0
37,5
22
Ø 3UT
♦
6
9
-600
-600
9,0
11,0
11,0
45,0
55,0
23
NS
Jørn Vinther Rasmussen - Kim Jacobsen
N 4
♥
♣9
9
-100
-100
4,0
4,0
16,0
20,0
80,0
11,0
27,5
24
V 6
♦
♣Q
12
-920
-920
7,0
7,0
13,0
35,0
65,0
25
ØV
Alice Færch - Jeanet Normann
N 3UT
♣K
8
-50
-50
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
18,0
45,0
26
Ø 1UT
♠3
7
-90
-90
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
27
ØV
Alice Larsen - Martha Skov Rasmussen
N 3UT
♠7
9
400
400
15,0
5,0
5,0
75,0
25,0
13,0
32,5
28
N 3♠
♣J
10
170
170
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
29
ØV
Ole Ringgaard - Erling Pedersen
N 4♠
♦
4
12
680
680
17,0
3,0
3,0
85,0
15,0
23,0
57,5
30
V 4♠ D
♦
8
11
-690
-690
0,0
20,0
20,0
0,0
100,0
31
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
S 3
♥
♦
A
8
-100
-100
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
20,0
50,0
32
Ø 4
♦
♥
J
11
-150
-150
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
33
NS
Dorte Præst - Jytte Rasmussen
V 1UT
♣5
6
50
50
18,0
18,0
2,0
90,0
10,0
37,0
92,5
34
Ø 3UT
♣9
10
-430
-430
19,0
19,0
1,0
95,0
5,0
35
ØV
Mathias Hahn-Hundsdahl - Alexander Dreisler
S 2UT
♦
A
10
180
180
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
14,0
35,0
36
V 3UT
♠8
8
100
100
16,0
4,0
4,0
80,0
20,0
37
NS
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
V 3♣
♥
4
7
100
100
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
24,0
60,0
38
Ø 1UT
♥
4
9
-150
-150
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
39
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
N 3
♥
♦
Q
8
-100
-100
9,0
11,0
11,0
45,0
55,0
28,0
70,0
40
N 4
♥
♠K
9
-50
-50
3,0
17,0
17,0
15,0
85,0
41
ØV
Jesper Jungdal - Peter B Hansen
Ø 4
♥
♠Q
10
-620
-620
18,0
2,0
2,0
90,0
10,0
19,0
47,5
42
S 5
♥
D
♠9
8
-800
-800
3,0
17,0
17,0
15,0
85,0