+
Turnering #128
Bridge-More Sølv 3, A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 4: Ebba Tornøe (Morud Bridge Klub) - Aksel Tornøe (Morud Bridge Klub)
Bridge-More Sølv 3, A-række
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Karen Stær Bech - Karin Ravn Lund
N 4♠
♣7
9
-50
-50
5,0
5,0
15,0
25,0
75,0
16,0
40,0
2
V 4♠
♦
T
12
-480
-480
11,0
11,0
9,0
55,0
45,0
3
ØV
Michael Ross - Jens Peter Simonsen
Ø 7UT
♠T
10
300
300
20,0
0,0
0,0
100,0
0,0
1,0
2,5
4
N 6UT
♥
4
12
1440
1440
19,0
1,0
1,0
95,0
5,0
5
ØV
Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen
S 3♠
♦
K
10
170
170
18,0
2,0
2,0
90,0
10,0
18,0
45,0
6
N 5♣
♠3
10
-50
-50
4,0
16,0
16,0
20,0
80,0
7
ØV
Britta Back - Poul Færch
N 4♠
♣4
12
680
680
13,0
7,0
7,0
65,0
35,0
17,0
42,5
8
N 2♣
♦
2
7
-50
-50
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
9
NS
Ole Christensen - Christian Thomsen
Ø 4
♥
♠K
11
-650
-650
0,0
0,0
20,0
0,0
100,0
9,0
22,5
10
S 3♣
♥
3
10
130
130
9,0
9,0
11,0
45,0
55,0
11
NS
Nina Hartmann - Per Rummelhoff
Ø 4
♦
♥
A
8
100
100
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
18,0
45,0
12
Ø 3UT
♣2
10
-430
-430
4,0
4,0
16,0
20,0
80,0
13
ØV
Lasse Bo Krefeld - Jesper Kragh
N 4
♥
♣J
9
-100
-100
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
24,0
60,0
14
Ø 4
♥
♣7
11
-450
-450
4,0
16,0
16,0
20,0
80,0
15
ØV
Mads Eyde - Line Eyde
Ø 2
♦
♣4
7
50
50
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
16,0
40,0
16
N 3♠
♥
5
9
140
140
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
17
NS
Thomas Kampmann - Jesper Kampmann
S 3UT
♠K
9
400
400
19,0
19,0
1,0
95,0
5,0
33,0
82,5
18
Ø 1♣
♥
3
5
100
100
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
19
ØV
Jørn Vinther Rasmussen - Kim Jacobsen
V 3
♥
♦
T
8
100
100
13,7
6,3
6,3
68,3
31,7
15,1
37,8
20
V 3UT
♥
2
10
-630
-630
11,2
8,8
8,8
56,1
43,9
21
ØV
Alice Færch - Jeanet Normann
V 4
♥
♠K
9
50
50
16,0
4,0
4,0
80,0
20,0
19,0
47,5
22
Ø 4
♥
♦
5
10
-620
-620
5,0
15,0
15,0
25,0
75,0
23
ØV
Alice Larsen - Martha Skov Rasmussen
N 4
♥
♣9
9
-100
-100
4,0
16,0
16,0
20,0
80,0
34,0
85,0
24
Ø 6UT
♣9
12
-990
-990
2,0
18,0
18,0
10,0
90,0
25
NS
Ole Ringgaard - Erling Pedersen
N 3
♦
♥
8
10
130
130
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
20,0
50,0
26
Ø 1UT
♠3
8
-120
-120
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
27
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
N 3UT
♠5
9
400
400
15,0
15,0
5,0
75,0
25,0
30,0
75,0
28
N 4♠
♦
A
10
620
620
15,0
15,0
5,0
75,0
25,0
29
ØV
Dorte Præst - Jytte Rasmussen
N 4♠
♠3
10
620
620
1,0
19,0
19,0
5,0
95,0
25,0
62,5
30
V 3♠
♣T
9
-140
-140
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
31
ØV
Mathias Hahn-Hundsdahl - Alexander Dreisler
Ø 3♠
♠A
8
50
50
15,0
5,0
5,0
75,0
25,0
7,0
17,5
32
Ø 4
♦
♥
J
10
-130
-130
18,0
2,0
2,0
90,0
10,0
33
ØV
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
N 2
♥
♣Q
6
-100
-100
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
31,0
77,5
34
Ø 3UT
♠4
12
-490
-490
1,0
19,0
19,0
5,0
95,0
35
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
N 3
♥
♥
2
7
-100
-100
4,0
4,0
16,0
20,0
80,0
13,0
32,5
36
Ø 1UT
♦
2
8
-120
-120
9,0
9,0
11,0
45,0
55,0
37
NS
Jesper Jungdal - Peter B Hansen
Ø 3
♦
D
♥
J
4
1100
1100
19,0
19,0
1,0
95,0
5,0
25,0
62,5
38
V 2♠
♥
A
10
-170
-170
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
39
NS
Bent Estrup Jensen - Kim Berthelsen
N 4
♥
♦
Q
9
-100
-100
9,0
9,0
11,0
45,0
55,0
9,0
22,5
40
N 4
♥
♦
K
8
-100
-100
0,0
0,0
20,0
0,0
100,0
41
NS
Bo Højrup - Søren Parbo
Ø 4
♥
♠Q
12
-680
-680
3,0
3,0
17,0
15,0
85,0
3,0
7,5
42
Ø 4♠ D
♠4
11
-990
-990
0,0
0,0
20,0
0,0
100,0