+
Turnering #128
Bridge-More Sølv 3, A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 17: Bo Højrup (Jelling Bridgeklub) - Søren Parbo (Akademisk Bridgeklub, Århus)
Bridge-More Sølv 3, A-række
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ole Christensen - Christian Thomsen
N 4♠
♥
9
9
-50
-50
5,0
15,0
15,0
25,0
75,0
24,0
60,0
2
V 4♠
♠8
12
-480
-480
11,0
9,0
9,0
55,0
45,0
3
NS
Nina Hartmann - Per Rummelhoff
V 6UT
♣T
11
100
100
12,0
12,0
8,0
60,0
40,0
20,0
50,0
4
N 4UT
♥
7
12
690
690
8,0
8,0
12,0
40,0
60,0
5
ØV
Lasse Bo Krefeld - Jesper Kragh
S 3♠
♦
K
7
-200
-200
2,0
18,0
18,0
10,0
90,0
29,0
72,5
6
N 4♠
♥
J
11
450
450
9,0
11,0
11,0
45,0
55,0
7
ØV
Mads Eyde - Line Eyde
N 4♠
♥
8
12
680
680
13,0
7,0
7,0
65,0
35,0
9,0
22,5
8
N 1
♥
♦
8
9
140
140
18,0
2,0
2,0
90,0
10,0
9
ØV
Thomas Kampmann - Jesper Kampmann
Ø 2
♥
♦
8
9
-140
-140
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
17,0
42,5
10
S 3♣
♦
7
10
130
130
9,0
11,0
11,0
45,0
55,0
11
NS
Jørn Vinther Rasmussen - Kim Jacobsen
N 3
♥
♠6
8
-50
-50
7,0
7,0
13,0
35,0
65,0
15,0
37,5
12
V 3
♦
♣4
10
-130
-130
8,0
8,0
12,0
40,0
60,0
13
ØV
Alice Færch - Jeanet Normann
N 4
♥
♦
A
8
-200
-200
2,0
18,0
18,0
10,0
90,0
34,0
85,0
14
Ø 4
♥
♣8
11
-450
-450
4,0
16,0
16,0
20,0
80,0
15
NS
Alice Larsen - Martha Skov Rasmussen
Ø 2
♦
♥
A
8
-90
-90
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
22,0
55,0
16
N 3♠
♣J
10
170
170
16,0
16,0
4,0
80,0
20,0
17
NS
Ole Ringgaard - Erling Pedersen
N 1UT
♣3
8
120
120
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
25,0
62,5
18
Ø 3
♦
♠K
6
150
150
19,0
19,0
1,0
95,0
5,0
19
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
S 1
♦
♠3
9
110
110
17,3
17,3
2,7
86,7
13,3
28,6
71,4
20
V 3UT
♥
2
10
-630
-630
11,2
11,2
8,8
56,1
43,9
21
NS
Dorte Præst - Jytte Rasmussen
S 4♠
♥
A
8
-200
-200
8,0
8,0
12,0
40,0
60,0
10,0
25,0
22
Ø 3UT
♥
6
10
-630
-630
2,0
2,0
18,0
10,0
90,0
23
NS
Mathias Hahn-Hundsdahl - Alexander Dreisler
N 2
♥
♦
Q
9
140
140
13,0
13,0
7,0
65,0
35,0
27,0
67,5
24
V 3♠
♠2
9
-140
-140
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
25
ØV
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
N 3UT
♣K
8
-50
-50
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
18,0
45,0
26
Ø 1UT
♠3
7
-90
-90
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
27
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
N 4
♥
♣9
9
-50
-50
3,0
3,0
17,0
15,0
85,0
4,0
10,0
28
Ø 4
♦
♠6
10
-130
-130
1,0
1,0
19,0
5,0
95,0
29
ØV
Jesper Jungdal - Peter B Hansen
N 4♠
♠7
11
650
650
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
22,0
55,0
30
V 3♠
♦
8
11
-200
-200
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
31
ØV
Bent Estrup Jensen - Kim Berthelsen
S 3
♥
♦
A
8
-100
-100
6,0
14,0
14,0
30,0
70,0
26,0
65,0
32
Ø 5
♦
♥
J
11
-600
-600
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
33
ØV
Britta Back - Poul Færch
Ø 1UT
♠7
7
-90
-90
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
18,0
45,0
34
Ø 3UT
♠4
11
-460
-460
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
35
NS
Karen Stær Bech - Karin Ravn Lund
S 4
♥
♦
A
11
450
450
16,0
16,0
4,0
80,0
20,0
17,0
42,5
36
Ø 1UT
♠A
9
-150
-150
1,0
1,0
19,0
5,0
95,0
37
ØV
Michael Ross - Jens Peter Simonsen
V 2
♥
♣8
8
-110
-110
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
16,0
40,0
38
V 2♠
♣J
9
-140
-140
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
39
ØV
Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen
V 4
♦
♥
Q
9
100
100
18,0
2,0
2,0
90,0
10,0
8,0
20,0
40
N 3
♥
♦
A
9
140
140
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
41
ØV
Ebba Tornøe - Aksel Tornøe
Ø 4
♥
♠Q
12
-680
-680
3,0
17,0
17,0
15,0
85,0
37,0
92,5
42
Ø 4♠ D
♠4
11
-990
-990
0,0
20,0
20,0
0,0
100,0