+
Turnering #128
Bridge-More Sølv 3, A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 12: Mads Eyde (Young Sharks) - Line Eyde (Kolding Bridge Center)
Bridge-More Sølv 3, A-række
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
N 4♠
♦
2
10
420
420
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
15,0
37,5
2
V 4♠
♠4
12
-480
-480
11,0
9,0
9,0
55,0
45,0
3
ØV
Jesper Jungdal - Peter B Hansen
V 6♣
♣T
11
100
100
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
20,0
50,0
4
S 3UT
♦
5
12
690
690
8,0
12,0
12,0
40,0
60,0
5
NS
Bent Estrup Jensen - Kim Berthelsen
N 1UT
♠2
7
90
90
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
11,0
27,5
6
N 6♠ D
♦
4
11
-100
-100
1,0
1,0
19,0
5,0
95,0
7
NS
Bo Højrup - Søren Parbo
N 4♠
♥
8
12
680
680
13,0
13,0
7,0
65,0
35,0
31,0
77,5
8
N 1
♥
♦
8
9
140
140
18,0
18,0
2,0
90,0
10,0
9
NS
Karen Stær Bech - Karin Ravn Lund
N 3
♦
♠Q
9
110
110
16,0
16,0
4,0
80,0
20,0
31,0
77,5
10
V 4
♥
♠A
7
300
300
15,0
15,0
5,0
75,0
25,0
11
NS
Michael Ross - Jens Peter Simonsen
N 3
♥
♠6
8
-50
-50
7,0
7,0
13,0
35,0
65,0
24,0
60,0
12
Ø 3UT
♠6
7
100
100
17,0
17,0
3,0
85,0
15,0
13
ØV
Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen
N 4
♥
*
♣J
9
*-100
-100
*8,0
12,0
*12,0
*40,0
60,0
13,0
32,5
14
Ø 5
♥
♠A
10
50
50
19,0
1,0
1,0
95,0
5,0
15
NS
Ebba Tornøe - Aksel Tornøe
Ø 2
♦
♣4
7
50
50
12,0
12,0
8,0
60,0
40,0
24,0
60,0
16
N 3♠
♥
5
9
140
140
12,0
12,0
8,0
60,0
40,0
17
NS
Ole Christensen - Christian Thomsen
S 3
♥
♠K
9
140
140
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
24,0
60,0
18
Ø 2UT D
♥
4
7
100
100
14,0
14,0
6,0
70,0
30,0
19
ØV
Nina Hartmann - Per Rummelhoff
N 4♠
♣5
7
M
M
-150
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
20,0
50,0
20
V 3UT
♥
2
10
M
M
-630
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
21
ØV
Lasse Bo Krefeld - Jesper Kragh
V 4
♥
♣4
11
-450
-450
2,0
18,0
18,0
10,0
90,0
38,0
95,0
22
Ø 4
♥
♣4
11
-650
-650
0,0
20,0
20,0
0,0
100,0
23
ØV
Britta Back - Poul Færch
N 4
♥
♦
4
9
-100
-100
4,0
16,0
16,0
20,0
80,0
18,0
45,0
24
V 6UT
♠8
11
50
50
18,0
2,0
2,0
90,0
10,0
25
NS
Thomas Kampmann - Jesper Kampmann
N 3UT
♣K
10
430
430
19,0
19,0
1,0
95,0
5,0
19,0
47,5
26
Ø 1UT
♠2
9
-150
-150
0,0
0,0
20,0
0,0
100,0
27
NS
Jørn Vinther Rasmussen - Kim Jacobsen
N 4
♥
♣9
8
-100
-100
0,0
0,0
20,0
0,0
100,0
7,0
17,5
28
Ø 4
♦
♥
8
9
50
50
7,0
7,0
13,0
35,0
65,0
29
ØV
Alice Færch - Jeanet Normann
N 4♠
♠T
10
620
620
1,0
19,0
19,0
5,0
95,0
32,0
80,0
30
N 5
♥
D
♠9
9
-300
-300
7,0
13,0
13,0
35,0
65,0
31
NS
Alice Larsen - Martha Skov Rasmussen
S 3
♥
♦
A
8
-100
-100
6,0
6,0
14,0
30,0
70,0
24,0
60,0
32
Ø 3
♦
♥
9
10
-130
-130
18,0
18,0
2,0
90,0
10,0
33
ØV
Ole Ringgaard - Erling Pedersen
Ø 1UT
♠7
7
-90
-90
12,0
8,0
8,0
60,0
40,0
18,0
45,0
34
Ø 3UT
♥
Q
11
-460
-460
10,0
10,0
10,0
50,0
50,0
35
ØV
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
N 3
♥
♦
J
9
140
140
7,0
13,0
13,0
35,0
65,0
32,0
80,0
36
Ø 1UT
♦
2
9
-150
-150
1,0
19,0
19,0
5,0
95,0
37
ØV
Dorte Præst - Jytte Rasmussen
N 3UT
♦
4
7
-200
-200
5,0
15,0
15,0
25,0
75,0
21,0
52,5
38
V 3♠
♥
A
9
-140
-140
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
39
ØV
Mathias Hahn-Hundsdahl - Alexander Dreisler
S 4
♥
♦
A
9
-100
-100
9,0
11,0
11,0
45,0
55,0
17,0
42,5
40
N 3
♥
♦
K
9
140
140
14,0
6,0
6,0
70,0
30,0
41
NS
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
Ø 5
♥
♥
9
10
100
100
20,0
20,0
0,0
100,0
0,0
33,0
82,5
42
Ø 4♠
♥
A
11
-650
-650
13,0
13,0
7,0
65,0
35,0