+
Turnering #119
DM Mixed Par B-Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 77: Else Lentz (Sæby Bridgeklub) - Jens Abildgaard Jensen (Brønderslev Bridgeklub)
DM Mixed Par B-Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 06-07-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Vera Petersen - Morten Støvring
V 3
♦
♣8
7
100
100
31,8
-31,8
-31,8
91,9
8,1
-51,3
27,5
2
N 4
♥
♠3
10
620
620
16,4
-16,4
-16,4
71,6
28,4
3
S 2♠
♦
7
9
140
140
3,1
-3,1
-3,1
54,1
46,0
4
ØV
Lea Rottbøll - Sven Ingerslev
Ø 4♠
♠9
10
-620
-620
-33,0
33,0
33,0
6,6
93,4
52,0
72,8
5
Ø 3
♦
♠9
6
150
150
2,0
-2,0
-2,0
52,6
47,4
6
V 4♠
♥
2
11
-650
-650
-21,0
21,0
21,0
22,4
77,6
7
NS
Bente Christensen - Peter Gallmayer
S 3UT
♠T
11
660
660
25,0
25,0
-25,0
82,9
17,1
30,6
63,4
8
S 3
♥
♠A
10
170
170
23,6
23,6
-23,6
81,1
18,9
9
N 4♠
♣Q
10
420
420
-18,0
-18,0
18,0
26,3
73,7
10
ØV
Karin Birkedal - Peter Boel Nielsen
V 2♠
♥
2
7
100
100
-8,0
8,0
8,0
39,5
60,5
-27,0
38,2
11
V 4♠
♠2
10
-420
-420
6,0
-6,0
-6,0
57,9
42,1
12
Ø 3UT
♠4
3
300
300
29,0
-29,0
-29,0
88,2
11,8
13
NS
Anne Rose Petersen - Magnus Groes
N 3UT
♥
2
4
-500
-500
-20,0
-20,0
20,0
23,7
76,3
-41,0
32,0
14
Ø 2
♦
♠6
10
-130
-130
5,0
5,0
-5,0
56,6
43,4
15
Ø 4
♥
♦
A
10
-420
-420
-26,0
-26,0
26,0
15,8
84,2
16
ØV
Jeanet Normann - Torben Agersnap
S 4
♥
♦
K
11
450
450
1,0
-1,0
-1,0
51,3
48,7
-22,0
40,4
17
Ø 2
♥
♣9
9
-140
-140
4,0
-4,0
-4,0
55,3
44,7
18
V 2
♥
♣6
8
-110
-110
17,0
-17,0
-17,0
72,4
27,6
19
ØV
Lise Kristensen - Per Nielsen
S 1UT
♦
Q
5
-100
-100
-33,0
33,0
33,0
6,6
93,4
87,0
88,2
20
Ø 6♠
♦
K
12
-1430
-1430
-36,0
36,0
36,0
2,6
97,4
21
S 3UT
♥
Q
7
-200
-200
-18,0
18,0
18,0
26,3
73,7
22
ØV
Johanne Bilde Kofoed - Jens Kofoed
Ø 3UT
♠4
8
100
100
1,0
-1,0
-1,0
51,3
48,7
-40,0
32,5
23
N 1
♥
♣2
9
140
140
9,0
-9,0
-9,0
61,8
38,2
24
V 1UT
♠J
5
100
100
30,0
-30,0
-30,0
89,5
10,5
25
ØV
Birthe Holm - Jan Holm
S 3
♦
♣Q
10
130
130
17,0
-17,0
-17,0
72,4
27,6
-9,0
46,1
26
Ø 3
♥
♦
5
11
-200
-200
-3,0
3,0
3,0
46,1
54,0
27
Ø 3♠
♦
4
9
-140
-140
-5,0
5,0
5,0
43,4
56,6
28
NS
Jette Bondo - Lauge Schäffer
V 5♣
♥
A
9
100
100
-10,3
-10,3
10,3
36,5
63,5
-34,3
35,0
29
Ø 3UT
♦
2
10
-630
-630
-35,0
-35,0
35,0
4,0
96,1
30
S 1UT
♦
5
6
-50
-50
11,0
11,0
-11,0
64,5
35,5
31
NS
Dorit Jensen - Viggo Lybker
S 6♠
♦
A
12
1430
1430
34,0
34,0
-34,0
94,7
5,3
36,0
65,8
32
S 3UT
♥
J
10
430
430
27,0
27,0
-27,0
85,5
14,5
33
S 4
♦
♥
K
8
-100
-100
-25,0
-25,0
25,0
17,1
82,9
34
NS
Kirsten Dalgaard - Carsten Schødt Pedersen
N 4♠
♥
Q
10
620
620
7,0
7,0
-7,0
59,2
40,8
-35,0
34,7
35
Ø 3UT
♣Q
9
-600
-600
-30,0
-30,0
30,0
10,5
89,5
36
S 2
♥
♦
8
7
-100
-100
-12,0
-12,0
12,0
34,2
65,8