+
Turnering #119
DM Mixed Par B-Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Bente Christensen (Næstved Bridgeklub) - Peter Gallmayer (Næstved Bridgeklub)
DM Mixed Par B-Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 06-07-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Inger Trosbjerg - Niels Thomsen
V 1UT
♣9
6
50
50
10,3
10,3
-10,3
63,5
36,5
13,3
55,9
2
S 3
♥
♥
9
10
170
170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
N 2♠
♣A
9
140
140
3,1
3,1
-3,1
54,1
46,0
4
NS
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
Ø 2♠
♣3
10
-170
-170
-11,0
-11,0
11,0
35,5
64,5
-31,0
36,4
5
N 2♠
♥
J
8
110
110
-16,0
-16,0
16,0
29,0
71,1
6
V 3UT
♣4
10
-630
-630
-4,0
-4,0
4,0
44,7
55,3
7
ØV
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
S 3UT
♠T
11
660
660
25,0
-25,0
-25,0
82,9
17,1
-30,6
36,6
8
S 3
♥
♠A
10
170
170
23,6
-23,6
-23,6
81,1
18,9
9
N 4♠
♣Q
10
420
420
-18,0
18,0
18,0
26,3
73,7
10
NS
Dorte Hollesen - Christian Hollesen
S 2
♥
♦
A
8
110
110
11,0
11,0
-11,0
64,5
35,5
11,0
54,8
11
V 4UT
♠8
11
-460
-460
-38,0
-38,0
38,0
0,0
100,0
12
S 4♠
♠7
10
620
620
38,0
38,0
-38,0
100,0
0,0
13
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 3
♥
D
♦
A
9
-730
-730
-29,0
-29,0
29,0
11,8
88,2
-85,0
12,7
14
V 3UT
♠4
10
-430
-430
-30,0
-30,0
30,0
10,5
89,5
15
V 4♠
♥
J
10
-420
-420
-26,0
-26,0
26,0
15,8
84,2
16
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Niels Rasmussen (S)
S 4
♥
♣8
11
450
450
1,0
1,0
-1,0
51,3
48,7
29,0
62,7
17
Ø 2
♥
♦
2
10
-170
-170
-10,0
-10,0
10,0
36,8
63,2
18
Ø 4♠
♦
A
7
150
150
38,0
38,0
-38,0
100,0
0,0
19
NS
Susanne Anker - Christian Højen Burchardt
N 2
♥
♣7
10
170
170
8,0
8,0
-8,0
60,5
39,5
-4,0
48,2
20
V 4
♥
♦
2
11
-650
-650
-2,0
-2,0
2,0
47,4
52,6
21
V 3
♥
♣K
10
-170
-170
-10,0
-10,0
10,0
36,8
63,2
22
NS
Lene Grooss - Harly Pedersen
V 3UT
♠8
6
300
300
28,0
28,0
-28,0
86,8
13,2
55,0
74,1
23
N 1
♥
♣7
10
170
170
32,0
32,0
-32,0
92,1
7,9
24
N 2♣
♦
9
7
-50
-50
-5,0
-5,0
5,0
43,4
56,6
25
ØV
Anne Christensen - Bo Riemann
S 2
♥
♣Q
7
-50
-50
-14,0
14,0
14,0
31,6
68,4
41,0
68,0
26
Ø 3UT
♦
Q
9
-600
-600
-22,0
22,0
22,0
21,1
79,0
27
Ø 3♠
♦
6
9
-140
-140
-5,0
5,0
5,0
43,4
56,6
28
ØV
Karin Bech - Tommy Schmidt Elholm
N 4
♥
♠K
10
620
620
27,7
-27,7
-27,7
86,5
13,5
-31,7
36,1
29
Ø 3UT
♠8
9
-600
-600
-7,0
7,0
7,0
40,8
59,2
30
S 1UT
♦
5
6
-50
-50
11,0
-11,0
-11,0
64,5
35,5
31
NS
Tommy Johnsen - Kirsten Sørensen (S)
S 5♠
♦
A
12
680
680
-8,0
-8,0
8,0
39,5
60,5
-23,0
39,9
32
S 3UT
♠9
9
400
400
-1,0
-1,0
1,0
48,7
51,3
33
N 4♣
♥
K
12
170
170
-14,0
-14,0
14,0
31,6
68,4
34
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
N 2♠
♥
Q
9
140
140
-28,0
-28,0
28,0
13,2
86,8
-102,0
5,3
35
V 3UT
♣7
10
-630
-630
-36,0
-36,0
36,0
2,6
97,4
36
S 3
♥
D
♠K
7
-500
-500
-38,0
-38,0
38,0
0,0
100,0