+
Turnering #10
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 1: Jacob Buss (Ballerup Bridge Club) - Lene Schmidt Müller (Ballerup Bridge Club)
Sølvturnering 2 (IAF), A-række
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
ØV
John Møller Jepsen - Claus Tegtmeier
S 1UT
♣4
9
150
150
40,0
-40,0
-40,0
-120,0
2
N 4♠
♦
J
10
620
620
80,0
-80,0
-80,0
3
ØV
Freddy Madsen - Randi Hansen
V 3UT D
♥
K
7
500
500
163,0
-163,0
-163,0
-163,0
4
N 2
♥
♥
6
9
140
140
0,0
0,0
0,0
5
ØV
Michael Cholewa - Jacob Cholewa
S 6UT
♦
Q
6
-600
-600
-189,0
189,0
189,0
199,0
6
N 3
♦
♣9
9
110
110
-10,0
10,0
10,0
7
NS
Wendy McEntegart - Nicoletta Bartoli
Ø 4
♥
♣6
11
-650
-650
7,0
7,0
-7,0
58,0
8
Ø 3♠
♦
9
10
-170
-170
51,0
51,0
-51,0
9
NS
Bo Højrup - Preben Thaysen
Ø 4♠
♣2
8
200
200
77,0
77,0
-77,0
86,0
10
V 2
♥
♦
8
8
-110
-110
9,0
9,0
-9,0
11
NS
Tonni Kjær - Keld Kjær
S 2UT
♦
7
7
-50
-50
2,0
2,0
-2,0
-32,0
12
S 2UT
♥
4
6
-200
-200
-34,0
-34,0
34,0
13
NS
Povl Sommer - Michael Rübner-Petersen
V 4
♥
♠8
10
-620
-620
-38,0
-38,0
38,0
-118,0
14
N 4♠
♣4
9
-50
-50
-80,0
-80,0
80,0
15
ØV
(Oversidder)
M*
M+*
0,0
28,0
28,0
56,0
16
M*
M+*
0,0
28,0
28,0
17
ØV
Thomas Svendsen - Mikael Velschow-Rasmussen
Ø 3
♥
♠2
9
-140
-140
3,0
-3,0
-3,0
130,0
18
N 4♠
♥
9
9
-100
-100
-133,0
133,0
133,0
19
NS
Setsuko Lichtnecker - Peer Nicolai Bach
V 4♠
♠7
9
100
100
61,0
61,0
-61,0
210,0
20
N 4
♥
♠8
10
620
620
149,0
149,0
-149,0
21
NS
Johnni Knudsen - Claus Madsen
S 2
♦
♣Q
6
-200
-200
-10,0
-10,0
10,0
75,0
22
N 2
♥
♣A
8
110
110
85,0
85,0
-85,0
23
ØV
Rasmus Damm - Steffen Wich
S 3UT
♣7
9
600
600
40,0
-40,0
-40,0
-67,0
24
S 4♠
♣A
11
450
450
27,0
-27,0
-27,0
25
NS
Michael Staub - Eva Rafn
S 3♠
♥
7
8
-50
-50
-49,0
-49,0
49,0
6,0
26
S 4♠ D
♥
A
8
-500
-500
55,0
55,0
-55,0
27
ØV
Knud Erik Jensen - Ellen Ejlskov Jensen
Ø 2♣
♥
6
9
-110
-110
35,0
-35,0
-35,0
-58,0
28
V 4♠
♣6
9
50
50
23,0
-23,0
-23,0
29
NS
Heidi Quist Nielsen - Per Quist Nielsen
S 4
♥
♦
9
11
650
650
164,0
164,0
-164,0
153,0
30
S 4♠
♦
K
9
-50
-50
-11,0
-11,0
11,0
31
NS
Anni Jørgensen - Jonna Kjelkvist Larsen
S 1UT
♠T
6
-100
-100
-67,0
-67,0
67,0
91,0
32
V 4
♥
♣K
9
100
100
158,0
158,0
-158,0
33
NS
Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
Ø 5
♥
♠3
11
-450
-450
-24,0
-24,0
24,0
-104,0
34
Ø 5
♦
D
♥
K
12
-650
-650
-80,0
-80,0
80,0
35
NS
Svein Otto Åsmann - Espen Østli
S 2♠
♣5
10
170
170
-101,0
-101,0
101,0
-75,0
36
Ø 3UT
♠2
8
100
100
26,0
26,0
-26,0
37
ØV
Vibeke Madsen - Aase Midholm
V 4♣
♥
A
8
100
100
-33,0
33,0
33,0
48,0
38
Ø 1UT
♠2
6
100
100
-15,0
15,0
15,0
39
ØV
Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
N 4
♥
♠5
11
650
650
12,0
-12,0
-12,0
-52,0
40
S 4
♥
♦
2
7
-150
-150
40,0
-40,0
-40,0
41
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
V 4♠
♥
A
9
100
100
-10,0
-10,0
10,0
-191,0
42
N 5
♦
D
♠9
7
-1100
-1100
-181,0
-181,0
181,0