+
Turnering #189
22 november uden Rolf, A-Række Rød-række
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 2: Erling Guttermann - Bent Fogel
22 november uden Rolf, A-Række Rød-række
Parturnering
Dato: 22-11-2023
Tid: kl. 11:00 - kl. 15:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
16
NS
Grazyna Gajowiczek - Louise-Grazyna Gutman
Ø 3♠
11
-200
-200
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
17,0
70,8
17
N 4
♥
9
-50
-50
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
18
N 2
♦
7
-100
-100
7,0
7,0
1,0
87,5
12,5
4
ØV
Berl Meyer Zilberberg - Julian Fleischer
S 4
♦
9
-100
-100
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
11,0
45,8
5
Ø 3
♦
9
-110
-110
3,0
5,0
5,0
37,5
62,5
6
Ø 1
♥
4
300
300
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
19
ØV
Birgitte Nodal - Fanny Schefte
N 3UT
12
490
490
3,0
5,0
5,0
37,5
62,5
19,0
79,2
20
N 5
♦
D
10
-200
-200
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
21
V 4♠
9
50
50
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
13
NS
Debbie Miara - John Dessauer
S 2
♦
8
90
90
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
10,0
41,7
14
S 4
♥
10
420
420
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
15
S 2UT
6
-200
-200
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
22
NS
Elisabeth Fuchs - Jolanta Nowotny
V 6UT
13
-1470
-1470
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
10,0
41,7
23
S 3♠
9
140
140
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
24
V 3UT
11
-460
-460
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
1
NS
(Oversidder)
M*
M
4,5
4,5
4,0
56,8
50,0
13,6
56,8
2
M*
M
4,5
4,5
4,0
56,8
50,0
3
M*
M
4,5
4,5
4,0
56,8
50,0
25
NS
Allan Aisen - Fred Kestenbaum
N 4
♦
9
-50
-50
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
12,0
50,0
26
S 4♠
9
-100
-100
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
27
N 3UT
8
-50
-50
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
10
ØV
Benny Aisen - Eva Elisabeth Denholm Bruun
Ø 3UT
10
-630
-630
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
20,0
83,3
11
Ø 2♠
9
-140
-140
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
12
N 5
♦
D
9
-500
-500
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
7
ØV
Freddy Vainer - Ole Stohn (S)
S 5
♥
11
650
650
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5
10,0
41,7
8
S 5♣ D
9
-300
-300
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
9
S 4
♥
D
7
-500
-500
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0