+
Turnering #74
Kvalifikationsturnering 5. sektion, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Ruth Keinicke - Nancy Gammelby
Kvalifikationsturnering 5. sektion, A-rækken
Parturnering
Dato: 04-10-2021
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Connie Bom - Karl-Erik Bom
V 4
♥
10
-420
-420
-2,0
-2,0
2,0
16,7
83,3
-5,0
29,2
2
Ø 3
♥
8
50
50
-2,0
-2,0
2,0
16,7
83,3
3
V 4
♥
12
-680
-680
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
4
N 3UT
8
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
33,3
66,7
5
NS
Jutta Njargel - John Gardar
V 1UT
6
50
50
2,0
2,0
-2,0
83,3
16,7
-5,0
29,2
6
V 2♣
9
-110
-110
-3,0
-3,0
3,0
0,0
100,0
7
S 3UT
8
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
16,7
83,3
8
V 3♠
9
-140
-140
-2,0
-2,0
2,0
16,7
83,3
9
NS
Kirsten Juhler - Kate Pedersen
V 4♠
9
100
100
3,0
3,0
-3,0
100,0
0,0
5,0
70,8
10
V 1UT
7
-90
-90
1,0
1,0
-1,0
66,7
33,3
11
V 3UT
10
-430
-430
-2,0
-2,0
2,0
16,7
83,3
12
S 3
♥
9
140
140
3,0
3,0
-3,0
100,0
0,0
13
NS
Kresten Roesdahl - Birgitte Sparrevohn
Ø 1UT
7
-90
-90
-3,0
-3,0
3,0
0,0
100,0
-2,7
38,9
14
Ø 5♣
9
100
100
1,0
1,0
-1,0
66,7
33,3
15
V 6♠
12
-980
-980
-2,0
-2,0
2,0
16,7
83,3
16
S 2
♥
7
-50
-50
1,3
1,3
-1,3
72,2
27,8
17
NS
Leise Bentzen - Susanne Andresen
N 3
♦
8
-50
-50
-1,0
-1,0
1,0
33,3
66,7
-2,0
41,7
18
N 3
♦
10
130
130
3,0
3,0
-3,0
100,0
0,0
19
Ø 4
♥
11
-650
-650
-1,0
-1,0
1,0
33,3
66,7
20
N 1UT
4
-300
-300
-3,0
-3,0
3,0
0,0
100,0
21
NS
Lis Frost - Birgit Svenstrup
S 3
♥
9
140
140
-1,0
-1,0
1,0
33,3
66,7
-4,0
33,3
22
Ø 2♠
7
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
23
N 3
♥
8
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
0,0
100,0
24
Ø 3UT
8
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
25
NS
Ole Brøns - Anny Kjærsig (S)
V 3♠
9
-140
-140
1,0
1,0
-1,0
66,7
33,3
-4,0
33,3
26
V 4♠
11
-650
-650
-3,0
-3,0
3,0
0,0
100,0
27
Ø 2
♥
8
-110
-110
-1,0
-1,0
1,0
33,3
66,7
28
Ø 2♠
10
-170
-170
-1,0
-1,0
1,0
33,3
66,7