+
Turnering #72
Kvalifikationsturnering 3. sektion, B-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Peter Christensen - Ulla Christensen
Kvalifikationsturnering 3. sektion, B-rækken
Parturnering
Dato: 20-09-2021
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
9
ØV
Flemming Theil - Hanne Nymand
N 3UT
7
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
-5,0
34,4
10
S 3
♥
9
140
140
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
11
V 3UT
9
-400
-400
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
12
Ø 2
♥
7
50
50
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
17
NS
Jytte Jensen - Per Jensen
V 2♠
9
-140
-140
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
-1,0
46,9
18
Ø 2
♦
11
-150
-150
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
19
N 2UT
6
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
20
Ø 5
♦
9
200
200
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
13
NS
Leise Bentzen - Susanne Andresen
V 3
♥
8
100
100
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
-3,5
39,1
14
S 2♠
6
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
15
Ø 3UT
10
-430
-430
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
16
Ø 3UT
9
-600
-600
2,5
2,5
-2,5
81,3
18,8
1
ØV
Lis Frost - Birgit Svenstrup
Ø 2UT
7
50
50
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
0,0
50,0
2
S 4
♥
11
650
650
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
3
Ø 1UT
7
-90
-90
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
4
Ø 1
♥
8
-110
-110
-3,0
3,0
3,0
12,5
87,5
21
ØV
Connie Bom - Karl-Erik Bom
N 1UT
9
150
150
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
-7,0
28,1
22
N 2♠
7
-50
-50
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
23
V 2♠
10
-170
-170
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
24
S 4♠
11
450
450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5
ØV
Torben Ellinghaus - Elly Guldbrandsen
V 2♠
7
50
50
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
-4,0
37,5
6
N 2
♥
7
-50
-50
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
7
S 1♠
8
110
110
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
8
V 2UT
7
50
50
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
25
ØV
Kirsten Svendsen - Bodil Grandjean
Ø 3UT
11
-660
-660
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
4,0
62,5
26
S 2♠
10
170
170
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
27
V 4♠
10
-420
-420
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
28
S 2♠
6
-200
-200
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0