+
Turnering #72
Kvalifikationsturnering 3. sektion, B-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Leise Bentzen - Susanne Andresen
Kvalifikationsturnering 3. sektion, B-rækken
Parturnering
Dato: 20-09-2021
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
5
NS
Jytte Jensen - Per Jensen
V 3♣
8
50
50
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
-4,0
37,5
6
S 1UT
5
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
7
Ø 3
♥
8
100
100
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
8
V 2
♥
11
-200
-200
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
21
ØV
Lis Frost - Birgit Svenstrup
N 1UT
8
120
120
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
5,0
65,6
22
V 1UT
7
-90
-90
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0
23
V 4♠
11
-650
-650
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
24
S 4♠
11
450
450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
13
ØV
Peter Christensen - Ulla Christensen
V 3
♥
8
100
100
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
3,5
60,9
14
S 2♠
6
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
15
Ø 3UT
10
-430
-430
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
16
Ø 3UT
9
-600
-600
2,5
-2,5
-2,5
81,3
18,8
25
ØV
Connie Bom - Karl-Erik Bom
Ø 4
♥
13
-710
-710
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
-1,0
46,9
26
S 4♠
10
620
620
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
27
V 6♠
10
100
100
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
28
S 2♠
6
-200
-200
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0
17
ØV
Kirsten Svendsen - Bodil Grandjean
N 3
♦
9
110
110
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
-3,0
40,6
18
V 3UT
9
-400
-400
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
19
Ø 1UT D
6
200
200
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
20
Ø 2
♦
10
-130
-130
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0
1
ØV
Flemming Theil - Hanne Nymand
Ø 2
♥
8
-110
-110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-3,0
40,6
2
N 4♠
10
620
620
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
Ø 2♠
6
200
200
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
4
Ø 1UT
7
-90
-90
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
NS
Jutta Njargel - John Gardar
S 3
♦
12
170
170
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
-3,0
40,6
10
S 3♠
8
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
11
V 3UT
12
-490
-490
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
12
Ø 1UT
7
-90
-90
-3,0
-3,0
3,0
12,5
87,5