+
Turnering #70
Kvalifikationsturnering 1. sektion, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 1: Connie Bom - Karl-Erik Bom
Kvalifikationsturnering 1. sektion, A-rækken
Parturnering
Dato: 06-09-2021
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Torben Ellinghaus - Elly Guldbrandsen
S 4
♥
11
450
450
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
-11,0
15,6
2
S 3UT
11
660
660
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
3
Ø 3UT
9
-600
-600
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
4
V 4♠
11
-650
-650
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
13
ØV
Leise Bentzen - Susanne Andresen
S 4
♥
11
650
650
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
5,0
65,6
14
V 2
♥
6
100
100
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
15
V 2
♥
8
-110
-110
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
16
S 2UT
7
-50
-50
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
21
NS
Jytte Rasmussen - Gerda Hage Rasmussen
S 4♠
10
620
620
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
4,0
62,5
22
N 2♠
10
170
170
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
23
Ø 3UT
10
-630
-630
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
24
S 4
♥
10
420
420
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
17
NS
Lis Frost - Birgit Svenstrup
V 3
♦
D
7
300
300
3,8
3,8
-3,8
96,9
3,1
10,3
82,0
18
N 4♠
11
650
650
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
19
N 2♣
9
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
20
N 3♠
9
140
140
2,5
2,5
-2,5
81,3
18,8
5
ØV
Pernille Thorup (S) - Hanne Nymand
N 4♠
9
-100
-100
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0
3,0
59,4
6
S 3♣
11
150
150
-3,0
3,0
3,0
12,5
87,5
7
N 2UT
9
150
150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
8
S 4♠
11
450
450
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
25
ØV
Jutta Njargel - John Gardar
S 4♠
9
-50
-50
-3,0
3,0
3,0
12,5
87,5
4,0
62,5
26
N 3UT
9
600
600
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
27
Ø 2♠
10
-170
-170
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
28
V 4
♥
11
-450
-450
-3,0
3,0
3,0
12,5
87,5
9
ØV
Anna Brøns - Tue Balslev
Ø 2
♥
7
100
100
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0
8,0
75,0
10
V 4♠
10
-620
-620
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
11
V 5
♦
10
50
50
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
12
N 4
♥
9
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0