+
Turnering #55
Kvalifikationsturnering 2. sektion, B-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Gerda Hage Rasmussen - Anna Brøns
Kvalifikationsturnering 2. sektion, B-rækken
Parturnering
Dato: 14-09-2020
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Leise Bentzen - Susanne Andresen
N 4
♥
10
420
420
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
-2,0
43,8
2
Ø 3
♥
9
-140
-140
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
3
V 5♠
11
-650
-650
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
4
S 4
♥
10
620
620
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
5
NS
Connie Bom - Karl-Erik Bom
N 2UT
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
-8,0
25,0
6
V 3♣
9
-110
-110
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
7
Ø 4
♥
10
-620
-620
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
8
V 3♠
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
9
NS
Peter Christensen - Ulla Christensen
Ø 4♠
10
-620
-620
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
1,0
53,1
10
N 3UT
11
660
660
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
11
N 4
♥
8
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
12
S 2♠
9
140
140
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
13
NS
Susanne Krukov (S) - Peter Neersø (S)
Ø 2♠
8
-110
-110
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
-11,0
15,6
14
S 3UT
4
-250
-250
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
15
Ø 2
♥
9
-140
-140
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
16
V 4♠
11
-650
-650
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
17
NS
Lis Frost - Birgit Svenstrup
N 2♣
8
90
90
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
4,0
62,5
18
Ø 3UT
8
50
50
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
19
N 3UT
12
490
490
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
20
Ø 2
♦
8
-90
-90
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
21
NS
Kirsten Vinæs - Henning Larsen
Ø 6♠
12
-980
-980
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
-3,0
40,6
22
V 3UT
10
-630
-630
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
23
N 3
♥
10
170
170
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
24
V 3UT
10
-430
-430
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
25
NS
Flemming Theill - Hanne Nymand
N 5♣
12
420
420
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
-6,0
31,3
26
Ø 1
♥
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
27
N 3♣
9
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
28
N 2♣
8
90
90
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0