+
Turnering #164
Kvalifikationsturnering 3. sektion, B-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Janne Sadolin - Viggo Sadolin
Kvalifikationsturnering 3. sektion, B-rækken
Parturnering
Dato: 18-09-2023
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
5
NS
Connie Bom - Karl-Erik Bom
V 1UT
6
50
50
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
-1,8
44,5
6
Ø 5♣
12
-620
-620
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
7
Ø 4
♥
9
100
100
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
8
Ø 3UT
10
-430
-430
-3,8
-3,8
3,8
3,1
96,9
21
ØV
Kresten Roesdahl - Birgitte Sparrevohn
S 1UT
9
150
150
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
-6,0
31,3
22
V 4♣
11
-150
-150
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
23
V 3
♦
10
-130
-130
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
24
N 3UT
10
430
430
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
13
ØV
John Gardar (S) - Jutta Njargel
S 5♣ D
11
750
750
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
-6,0
31,3
14
N 2
♥
6
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
12,5
87,5
15
Ø 4
♥
9
50
50
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
16
N 3♠
10
170
170
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
25
ØV
Birgit Hovgaard - Kirsten Juhler
S 3UT
7
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
4,0
62,5
26
V 1UT
8
-120
-120
-3,0
3,0
3,0
12,5
87,5
27
N 4
♥
10
420
420
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
28
P
0
0
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
17
ØV
Anne Hyldtoft (S) - Gerda Hage Rasmussen
S 3UT
7
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
4,0
62,5
18
S 1♠
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
19
N 1UT
7
90
90
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
20
N 4♠
13
710
710
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
1
ØV
Pia Bargholz - Mogens B. Nielsen
V 4
♥
12
-480
-480
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
7,0
71,9
2
N 4
♥
11
650
650
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0
3
N 4
♥
11
450
450
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
4
N 3
♥
10
170
170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
NS
Birgit Matlok Maes - Lilli Espholin
N 3UT
8
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
-2,0
43,8
10
N 4
♥
12
680
680
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
11
S 3
♥
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
12
Ø 4♠
9
50
50
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5