+
Turnering #164
Kvalifikationsturnering 3. sektion, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 4: Ruth Keinicke - Nancy Gammelby
Kvalifikationsturnering 3. sektion, A-rækken
Parturnering
Dato: 18-09-2023
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
17
ØV
Henning Hviid - Inger-Margrethe Phillip Hviid
N 3UT
11
460
460
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
-14,0
6,3
18
V 3
♦
8
50
50
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
19
S 4
♥
9
-50
-50
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
20
Ø 4
♥
10
-620
-620
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
9
ØV
Lis Bruun - Inge Østergaard
V 3♠
9
-140
-140
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
0,0
50,0
10
N 3♣
11
150
150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
11
N 2♠
10
170
170
1,0
-1,0
-1,0
62,5
37,5
12
V 4
♥
10
-420
-420
-2,0
2,0
2,0
25,0
75,0
21
ØV
Kirsten Svendsen - Tue Balslev
Ø 3♠
9
-140
-140
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
3,0
59,4
22
N 3
♥
9
140
140
3,0
-3,0
-3,0
87,5
12,5
23
N 1♠
9
140
140
2,0
-2,0
-2,0
75,0
25,0
24
N 3UT
7
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
13
ØV
Jytte Jensen - Per Jensen
V 2♠
7
100
100
4,0
-4,0
-4,0
100,0
0,0
5,0
65,6
14
N 3
♦
7
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
37,5
62,5
15
S 3
♥
7
-200
-200
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
16
Ø 1UT
10
-180
-180
-4,0
4,0
4,0
0,0
100,0
25
NS
Lis Frost - Birgit Svenstrup
S 3UT
7
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
-3,8
38,3
26
S 3UT
9
600
600
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
27
N 3
♥
10
170
170
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
28
N 3UT
10
630
630
1,3
1,3
-1,3
65,6
34,4
5
NS
Inger Hansen - Irene Pedersen
Ø 3♣
10
-130
-130
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-1,0
46,9
6
Ø 4♠
10
-620
-620
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
7
S 1UT
6
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
8
Ø 3♠
7
100
100
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
1
NS
Peter Christensen - Ulla Christensen
N 3
♥
8
-50
-50
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
0,0
50,0
2
V 2♠
8
-110
-110
-3,0
-3,0
3,0
12,5
87,5
3
Ø 4♠
10
-620
-620
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
4
V 4♠
9
100
100
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0