+
Turnering #127
Efterårsturnering 2. sektion, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Jytte Jensen - Per Jensen
Efterårsturnering 2. sektion, A-rækken
Parturnering
Dato: 17-10-2022
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Lis Frost - Birgit Svenstrup
N 3
♥
11
200
200
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
-4,0
37,5
2
S 3UT
9
600
600
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
3
V 3UT
11
-660
-660
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
4
V 3UT
12
-690
-690
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
5
NS
Torben Ellinghaus - Elly Guldbrandsen
Ø 1UT
10
-180
-180
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
-1,0
46,9
6
S 2♠
10
170
170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
7
V 4
♥
11
-650
-650
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
8
Ø 4
♥
10
-420
-420
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
9
NS
Kirsten Vinæs - Henning Larsen
Ø 3UT
8
100
100
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
5,0
65,6
10
V 4♠
9
100
100
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
11
Ø 2♠
8
-110
-110
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
12
N 2
♥
5
-300
-300
-3,0
-3,0
3,0
12,5
87,5
13
NS
Connie Bom - Karl-Erik Bom
Ø 4♠
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-4,3
36,7
14
Ø 2UT
9
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
15
V 3UT
9
-400
-400
-3,0
-3,0
3,0
12,5
87,5
16
N 3
♦
8
-50
-50
-1,3
-1,3
1,3
34,4
65,6
17
NS
Jutta Njargel - John Gardar
V 1♠
8
-110
-110
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
-7,0
28,1
18
N 3
♥
7
-200
-200
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
19
S 2♠
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
20
S 1
♥
10
170
170
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
21
NS
Flemming Theil - Hanne Nymand
Ø 2♣
6
100
100
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
-11,0
15,6
22
Ø 4
♥
10
-620
-620
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
23
Ø 1UT
10
-180
-180
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
24
V 3UT
9
-400
-400
-3,0
-3,0
3,0
12,5
87,5
25
NS
Kresten Roesdahl - Ole Hansen (S)
Ø 4♠
11
-650
-650
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
-4,0
37,5
26
N 3UT
10
630
630
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
27
V 3UT
9
-400
-400
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
28
S 3UT
6
-300
-300
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0