+
Turnering #3
KM Mix 2019, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 30: Charlotte Brandgaard (Blakset-Klubberne) - Christian Lahrmann (Københavns Bridge Klub)
KM Mix 2019, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-01-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Lotte Skaanning - Henrik Iversen
Ø 3UT
♣8
9
-400
-400
5,0
-5,0
-5,0
66,7
33,3
8,0
63,3
2
S 2♣
♠J
5
-300
-300
-13,0
13,0
13,0
6,7
93,3
3
NS
Annette Rosthøj - Mads Grove (S)
N 2UT
♣2
7
-50
-50
-4,0
-4,0
4,0
36,7
63,3
5,0
58,3
4
Ø 1UT
♣2
8
-120
-120
9,0
9,0
-9,0
80,0
20,0
5
ØV
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
Ø 3UT
♠J
10
-430
-430
-15,0
15,0
15,0
0,0
100,0
7,0
61,7
6
N 3UT
♠A
11
460
460
8,0
-8,0
-8,0
76,7
23,3
7
NS
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
Ø 1UT
♣T
10
-180
-180
-13,0
-13,0
13,0
6,7
93,3
-15,0
25,0
8
V 6
♥
♠J
12
-980
-980
-2,0
-2,0
2,0
43,3
56,7
9
NS
Bettina Kalkerup - Mogens Müller
N 5
♦
♥
3
9
-100
-100
5,0
5,0
-5,0
66,7
33,3
10,0
66,7
10
Ø 2♠
♣A
7
100
100
5,0
5,0
-5,0
66,7
33,3
11
NS
Kirsten Vesth Hansen - Dan Mungaard
N 2♠ D
♦
2
7
-100
-100
5,0
5,0
-5,0
66,7
33,3
13,0
71,7
12
V 3
♥
♦
6
10
-170
-170
8,0
8,0
-8,0
76,7
23,3
13
ØV
Katrine Martensen Larsen - Henrik Falk
N 4
♥
♥
5
10
620
620
-3,0
3,0
3,0
40,0
60,0
-8,0
36,7
14
N 3
♥
D
♠A
9
530
530
11,0
-11,0
-11,0
86,7
13,3
15
ØV
Lene Priess - Preben Schmidt
Ø 3UT
♣8
11
-460
-460
-9,0
9,0
9,0
20,0
80,0
5,0
58,3
16
Ø 3UT
♣3
7
200
200
4,0
-4,0
-4,0
63,3
36,7
17
ØV
Birgitte Rønn - Kjeld Hansen
V 1UT
♥
K
10
-180
-180
-15,0
15,0
15,0
0,0
100,0
0,0
50,0
18
Ø 5♣
♥
2
13
-440
-440
15,0
-15,0
-15,0
100,0
0,0
19
ØV
Mette Bertelsen - Frederik Bjerregaard
N 3
♦
D
♦
2
7
-300
-300
-13,0
13,0
13,0
6,7
93,3
16,0
76,7
20
Ø 3♠
♦
2
9
-140
-140
-3,0
3,0
3,0
40,0
60,0
21
NS
Charlotte Koch-Palmund (S) - Kell Krogh
S 2
♥
♦
A
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
70,0
30,0
14,0
73,3
22
N 2♠
♦
2
9
140
140
8,0
8,0
-8,0
76,7
23,3
23
ØV
Eva Beildorff - John Callisen
S 3
♥
♠J
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
14,0
73,3
24
Ø 2♠
♦
T
9
-140
-140
-14,0
14,0
14,0
3,3
96,7
25
ØV
Ninnie Gøttsche Hansen - Lars Møller Sørensen
S 4♠
♠2
10
420
420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-12,0
30,0
26
N 6♣
♥
5
12
1370
1370
12,0
-12,0
-12,0
90,0
10,0
27
NS
Ketty Jepsen - Martin Christoffersen
N 5♠
♥
A
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
40,0
60,0
-10,0
33,3
28
S 2♠
♣A
10
170
170
-7,0
-7,0
7,0
26,7
73,3
29
ØV
Trine Binderkrantz - Jacob Kehl
V 4♠ D
♣Q
7
800
800
15,0
-15,0
-15,0
100,0
0,0
-16,0
23,3
30
V 6♠
♥
2
12
-980
-980
1,0
-1,0
-1,0
53,3
46,7
31
ØV
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
Ø 3
♥
♦
4
10
-170
-170
-10,0
10,0
10,0
16,7
83,3
7,0
61,7
32
N 3
♦
♠K
9
110
110
3,0
-3,0
-3,0
60,0
40,0
33
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 3UT
♠6
6
150
150
14,0
-14,0
-14,0
96,7
3,3
-27,0
5,0
34
Ø 3UT
♠7
8
50
50
13,0
-13,0
-13,0
93,3
6,7
35
NS
Cecilie Ørum Petersen - Jess Tillge
S 4
♥
♦
2
11
450
450
3,0
3,0
-3,0
60,0
40,0
16,0
76,7
36
V 3♠
♦
2
11
-200
-200
13,0
13,0
-13,0
93,3
6,7