+
Turnering #3
KM Mix 2019, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 14: Birgitte Rønn (Studenterforeningens BC) - Kjeld Hansen (Studenterforeningens BC)
KM Mix 2019, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-01-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 1UT
♣4
9
-150
-150
15,0
-15,0
-15,0
100,0
0,0
-7,0
38,3
2
N 2
♦
♣5
6
-200
-200
-8,0
8,0
8,0
23,3
76,7
3
NS
Mette Bertelsen - Frederik Bjerregaard
N 2
♥
♠9
7
-50
-50
-4,0
-4,0
4,0
36,7
63,3
-7,0
38,3
4
Ø 1UT
♥
4
9
-150
-150
-3,0
-3,0
3,0
40,0
60,0
5
NS
Charlotte Koch-Palmund (S) - Kell Krogh
V 4
♥
♠K
8
100
100
3,0
3,0
-3,0
60,0
40,0
18,0
80,0
6
Ø 3
♥
D
♣2
6
800
800
15,0
15,0
-15,0
100,0
0,0
7
ØV
Eva Beildorff - John Callisen
Ø 2♠
♥
A
8
-110
-110
1,0
-1,0
-1,0
53,3
46,7
1,0
51,7
8
Ø 6
♥
♣8
12
-980
-980
-2,0
2,0
2,0
43,3
56,7
9
NS
Ninnie Gøttsche Hansen - Lars Møller Sørensen
N 5
♦
D
♣3
9
-300
-300
-2,0
-2,0
2,0
43,3
56,7
11,0
68,3
10
S 1UT
♥
A
8
120
120
13,0
13,0
-13,0
93,3
6,7
11
NS
Ketty Jepsen - Martin Christoffersen
N 3♠
♣2
7
-100
-100
5,0
5,0
-5,0
66,7
33,3
3,0
55,0
12
V 2
♥
♦
5
11
-200
-200
-2,0
-2,0
2,0
43,3
56,7
13
ØV
Trine Binderkrantz - Jacob Kehl
N 3
♥
♣6
10
170
170
-13,0
13,0
13,0
6,7
93,3
10,0
66,7
14
N 3
♥
♠A
9
140
140
3,0
-3,0
-3,0
60,0
40,0
15
NS
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
Ø 3UT
♣5
10
-430
-430
4,0
4,0
-4,0
63,3
36,7
-1,0
48,3
16
V 4
♦
♣2
9
100
100
-5,0
-5,0
5,0
33,3
66,7
17
NS
Charlotte Brandgaard - Christian Lahrmann
V 1UT
♥
K
10
-180
-180
-15,0
-15,0
15,0
0,0
100,0
0,0
50,0
18
Ø 5♣
♥
2
13
-440
-440
15,0
15,0
-15,0
100,0
0,0
19
NS
Cecilie Ørum Petersen - Jess Tillge
N 2UT
♦
9
9
150
150
14,0
14,0
-14,0
96,7
3,3
11,0
68,3
20
Ø 2♠
♦
Q
9
-140
-140
-3,0
-3,0
3,0
40,0
60,0
21
NS
Tina Ege - Ole Raulund
Ø 2♠
♥
K
8
-110
-110
-14,0
-14,0
14,0
3,3
96,7
-14,0
26,7
22
S 2
♥
♣6
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
23
ØV
Jette Bondo - Jonas Houmøller (S)
M-
M+
-3,0
3,0
3,0
40,0
60,0
-4,0
43,3
24
N 1UT
♠7
7
90
90
7,0
-7,0
-7,0
73,3
26,7
25
ØV
Charlotte Juhl - Peter Kjer
S 4♠
♦
Q
12
480
480
11,0
-11,0
-11,0
86,7
13,3
-12,0
30,0
26
N 5♣
♦
7
12
620
620
1,0
-1,0
-1,0
53,3
46,7
27
ØV
Anne Rose Petersen - Magnus Groes
N 4♠ *
♥
A
11
*450
450
*3,0
-3,0
*-3,0
*60,0
40,0
-15,0
25,0
28
N 2♠ *
♣2
9
*140
140
*12,0
-12,0
*-12,0
*90,0
10,0
29
NS
Merete Vermehren Norris - John Vermehren Norris
N 3
♦
♥
5
9
110
110
2,0
2,0
-2,0
56,7
43,3
3,0
55,0
30
V 6♠
♣A
12
-980
-980
1,0
1,0
-1,0
53,3
46,7
31
ØV
Anne Mette R Schaltz - Lars Kirkegaard Nielsen
Ø 2
♥
♦
4
8
-110
-110
2,0
-2,0
-2,0
56,7
43,3
-5,0
41,7
32
N 3
♦
♣Q
9
110
110
3,0
-3,0
-3,0
60,0
40,0
33
NS
Christina Lund Madsen - Lars Blakset
Ø 2UT
♣4
8
-120
-120
-12,0
-12,0
12,0
10,0
90,0
-26,0
6,7
34
Ø 3UT
♦
4
9
-400
-400
-14,0
-14,0
14,0
3,3
96,7
35
ØV
Charlotte Monberg - Jacob Monberg
S 4
♥
♠2
11
450
450
3,0
-3,0
-3,0
60,0
40,0
-4,0
43,3
36
Ø 4♠
♥
J
11
-650
-650
1,0
-1,0
-1,0
53,3
46,7