+
Turnering #3
KM Mix 2019, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Merete Vermehren Norris (Blakset-Klubberne) - John Vermehren Norris (One-eyed Jacks)
KM Mix 2019, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-01-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Charlotte Monberg - Jacob Monberg
V 4♠
♥
9
11
-450
-450
-12,0
12,0
12,0
10,0
90,0
5,0
58,3
2
S 1
♥
♠J
7
80
80
7,0
-7,0
-7,0
73,3
26,7
3
NS
Charlotte Schwarz Rosman - Jan Mayer
S 1UT
♠2
7
90
90
6,0
6,0
-6,0
70,0
30,0
21,0
85,0
4
V 1
♥
♠2
7
-80
-80
15,0
15,0
-15,0
100,0
0,0
5
NS
Susan Just-Olesen - Kim Nørgaard Nielsen
Ø 4♣
♠J
9
50
50
1,0
1,0
-1,0
53,3
46,7
-9,0
35,0
6
N 3♣
♠A
10
130
130
-10,0
-10,0
10,0
16,7
83,3
7
ØV
Signe Buus Thomsen - Kasper Konow
N 2
♦
♥
5
7
-100
-100
9,0
-9,0
-9,0
80,0
20,0
-21,0
15,0
8
Ø 4
♥
♣8
12
-480
-480
12,0
-12,0
-12,0
90,0
10,0
9
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 5
♦
D
♥
A
9
-300
-300
-2,0
-2,0
2,0
43,3
56,7
3,0
55,0
10
Ø 2♠
♣A
7
100
100
5,0
5,0
-5,0
66,7
33,3
11
NS
Christina Klemmensen - Mads Eyde
S 3
♦
♣A
7
-100
-100
5,0
5,0
-5,0
66,7
33,3
-7,0
38,3
12
V 4
♥
♦
7
11
-450
-450
-12,0
-12,0
12,0
10,0
90,0
13
NS
Lotte Skaanning - Henrik Iversen
N 3
♥
♣8
10
170
170
-13,0
-13,0
13,0
6,7
93,3
-6,0
40,0
14
Ø 4♠
♥
8
7
150
150
7,0
7,0
-7,0
73,3
26,7
15
NS
Annette Rosthøj - Mads Grove (S)
Ø 3UT
♣8
11
-460
-460
-9,0
-9,0
9,0
20,0
80,0
-12,0
30,0
16
N 3
♥
♠K
10
170
170
-3,0
-3,0
3,0
40,0
60,0
17
ØV
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
V 1UT
♥
K
8
-120
-120
3,0
-3,0
-3,0
60,0
40,0
6,0
60,0
18
V 4
♥
♠2
13
-510
-510
-9,0
9,0
9,0
20,0
80,0
19
ØV
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
S 1
♥
♣6
8
110
110
6,0
-6,0
-6,0
70,0
30,0
-10,0
33,3
20
Ø 2♠
♣J
8
-110
-110
4,0
-4,0
-4,0
63,3
36,7
21
ØV
Bettina Kalkerup - Mogens Müller
Ø 2♠
♥
A
7
50
50
-7,0
7,0
7,0
26,7
73,3
22,0
86,7
22
V 2
♦
♣7
8
-90
-90
-15,0
15,0
15,0
0,0
100,0
23
NS
Kirsten Vesth Hansen - Dan Mungaard
N 2
♥
♦
7
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
10,0
66,7
24
N 3♣
♦
5
9
110
110
10,0
10,0
-10,0
83,3
16,7
25
ØV
Katrine Martensen Larsen - Henrik Falk
S 4♠
♦
Q
12
480
480
11,0
-11,0
-11,0
86,7
13,3
3,0
55,0
26
S 6UT
♦
5
7
-500
-500
-14,0
14,0
14,0
3,3
96,7
27
NS
Lene Priess - Preben Schmidt
N 4♠ D
♠A
11
690
690
13,0
13,0
-13,0
93,3
6,7
11,0
68,3
28
N 2♠
♠5
11
200
200
-2,0
-2,0
2,0
43,3
56,7
29
ØV
Birgitte Rønn - Kjeld Hansen
N 3
♦
♥
5
9
110
110
2,0
-2,0
-2,0
56,7
43,3
-3,0
45,0
30
V 6♠
♣A
12
-980
-980
1,0
-1,0
-1,0
53,3
46,7
31
NS
Mette Bertelsen - Frederik Bjerregaard
V 2
♥
♦
4
9
-140
-140
-5,0
-5,0
5,0
33,3
66,7
-15,0
25,0
32
S 4
♦
♥
A
8
-100
-100
-10,0
-10,0
10,0
16,7
83,3
33
NS
Charlotte Koch-Palmund (S) - Kell Krogh
Ø 3UT
♠4
9
-400
-400
-15,0
-15,0
15,0
0,0
100,0
-7,0
38,3
34
Ø 1UT
♣4
7
-90
-90
8,0
8,0
-8,0
76,7
23,3
35
NS
Eva Beildorff - John Callisen
S 4
♥
♣5
12
480
480
12,0
12,0
-12,0
90,0
10,0
13,0
71,7
36
Ø 4♠
♦
3
11
-650
-650
1,0
1,0
-1,0
53,3
46,7