+
Turnering #3
KM Mix 2019, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 1: Cecilie Ørum Petersen (Blakset-Klubberne) - Jess Tillge (Blakset-Klubberne)
KM Mix 2019, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-01-2019
Tid: kl. 14:15 - kl. 19:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Christina Klemmensen - Mads Eyde
Ø 3UT
♦
9
10
-430
-430
-6,0
6,0
6,0
30,0
70,0
14,0
73,3
2
N 2
♦
♦
4
6
-200
-200
-8,0
8,0
8,0
23,3
76,7
3
NS
Lotte Skaanning - Henrik Iversen
N 2
♥
♦
8
7
-50
-50
-4,0
-4,0
4,0
36,7
63,3
1,0
51,7
4
V 2
♦
♥
J
10
-130
-130
5,0
5,0
-5,0
66,7
33,3
5
ØV
Annette Rosthøj - Mads Grove (S)
V 4
♥
♠K
7
150
150
13,0
-13,0
-13,0
93,3
6,7
-7,0
38,3
6
V 3♠ D
♣A
8
200
200
-6,0
6,0
6,0
30,0
70,0
7
NS
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
Ø 2♠
♥
A
9
-140
-140
-8,0
-8,0
8,0
23,3
76,7
-10,0
33,3
8
Ø 6
♥
♦
T
12
-980
-980
-2,0
-2,0
2,0
43,3
56,7
9
ØV
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
Ø 4
♥
♦
K
10
-620
-620
-10,0
10,0
10,0
16,7
83,3
5,0
58,3
10
Ø 2♠
♣A
7
100
100
5,0
-5,0
-5,0
66,7
33,3
11
NS
Bettina Kalkerup - Mogens Müller
N 2♠ D
♣5
6
-300
-300
-1,0
-1,0
1,0
46,7
53,3
7,0
61,7
12
V 1♠
♥
9
10
-170
-170
8,0
8,0
-8,0
76,7
23,3
13
NS
Kirsten Vesth Hansen - Dan Mungaard
N 4
♥
♦
6
10
620
620
-3,0
-3,0
3,0
40,0
60,0
-18,0
20,0
14
Ø 3UT
♠7
9
-400
-400
-15,0
-15,0
15,0
0,0
100,0
15
NS
Katrine Martensen Larsen - Henrik Falk
Ø 3UT
♣8
10
-430
-430
4,0
4,0
-4,0
63,3
36,7
8,0
63,3
16
Ø 3UT
♣A
7
200
200
4,0
4,0
-4,0
63,3
36,7
17
ØV
Lene Priess - Preben Schmidt
Ø 2♠
♠4
8
-110
-110
15,0
-15,0
-15,0
100,0
0,0
-17,0
21,7
18
V 4
♥
♠3
12
-480
-480
2,0
-2,0
-2,0
56,7
43,3
19
ØV
Birgitte Rønn - Kjeld Hansen
N 2UT
♦
9
9
150
150
14,0
-14,0
-14,0
96,7
3,3
-11,0
31,7
20
Ø 2♠
♦
Q
9
-140
-140
-3,0
3,0
3,0
40,0
60,0
21
ØV
Mette Bertelsen - Frederik Bjerregaard
S 2
♥
♦
A
8
110
110
-1,0
1,0
1,0
46,7
53,3
-13,0
28,3
22
Ø 3
♦
♥
4
7
200
200
14,0
-14,0
-14,0
96,7
3,3
23
ØV
Charlotte Koch-Palmund (S) - Kell Krogh
N 2
♥
♦
7
9
140
140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3,0
55,0
24
N 4
♥
D
♦
5
9
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
40,0
60,0
25
NS
Eva Beildorff - John Callisen
S 4♠
♦
Q
8
-100
-100
-8,0
-8,0
8,0
23,3
76,7
-18,0
20,0
26
S 3UT
♦
4
6
-300
-300
-10,0
-10,0
10,0
16,7
83,3
27
ØV
Ninnie Gøttsche Hansen - Lars Møller Sørensen
N 4♠
♥
A
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
40,0
60,0
-5,0
41,7
28
S 4♠
♠8
11
650
650
8,0
-8,0
-8,0
76,7
23,3
29
ØV
Ketty Jepsen - Martin Christoffersen
V 2♠
♦
K
8
-110
-110
-7,0
7,0
7,0
26,7
73,3
6,0
60,0
30
V 6♠
♥
7
12
-980
-980
1,0
-1,0
-1,0
53,3
46,7
31
NS
Trine Binderkrantz - Jacob Kehl
V 1UT
♦
6
8
-120
-120
-1,0
-1,0
1,0
46,7
53,3
14,0
73,3
32
S 3
♦
D
♥
A
9
470
470
15,0
15,0
-15,0
100,0
0,0
33
ØV
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
N 3♠
♦
J
8
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
43,3
56,7
0,0
50,0
34
V 2UT
♦
2
8
-120
-120
2,0
-2,0
-2,0
56,7
43,3
35
ØV
Charlotte Brandgaard - Christian Lahrmann
S 4
♥
♦
2
11
450
450
3,0
-3,0
-3,0
60,0
40,0
-16,0
23,3
36
V 3♠
♦
2
11
-200
-200
13,0
-13,0
-13,0
93,3
6,7