+
Turnering #37
Københavnsserien 2023-2024, A-rækken
Holdturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Turneringsoversigt
Multihold stilling efter 2. sektion - 2. runde
Københavnsserien 2023-2024, A-rækken
Holdturnering
Dato: 30-09-2023
Tid: kl. 13:30 - kl. 16:05
Team
Spillere
2-1
2-2
Runde
Total
Plac.
1 Jacob og Jaderne
Tobias Hinz Nielsen
-
Mathias Møller Larsen
6,41
13,24
9,83
8,64 (4)
17
Sofie Palmund Baltsen
-
Amalie Palmund
5,12
13,21
9,17
7,55 (4)
21
2 Studen
Magnus Baunsgaard Kristensen
-
Annette Prehn
5,53
10,42
7,98
8,27 (4)
18
Magnus Astrup Hansen
-
Peter Hammer
13,99
11,03
12,51
10,62 (4)
11
3 Klaus Gadeberg
Lars Hareskov
-
Carsten Kvetny
8,93
11,17
10,05
7,51 (4)
22
Klaus Gadeberg
-
Michael Vecht
13,30
1,90
7,60
6,69 (4)
23
4 (Oversidder)
5 GØGEREDEN
Lone Kiær
-
Jeppe Juhl
17,74
17,74
17,74 (1)
Mette Drøgemüller
-
Lars Kirkegaard Nielsen
14,53
17,71
16,12
12,26 (4)
5
Christina Klemmensen
-
Lone Kiær
5,48
5,48
5,48 (1)
Jeppe Juhl
-
Christina Klemmensen
---
8,97 (2)
15
6 Young Sharks
Peder Skyum
-
Michael Cholewa
4,78
9,92
7,35
8,91 (4)
16
Jacob Cholewa
-
Silas Weber Iversen
10,79
6,37
8,58
10,61 (4)
12
7 Team Cyberbridge
Leif Øgaard
-
Henrik Lahrmann
11,07
18,10
14,59
14,59 (2)
3
Preben Thaarup
-
Troels Husted Jensen
6,70
8,83
7,77
7,77 (2)
20
8 Lyngby
Jess Tillge
-
Morten Støvring
---
16,28 (2)
1
Christian Brøbeck
-
Claus Christensen
---
12,99 (2)
4
9 Groes & Gus
Richardt Lisbygd
-
Gustav Hansen
2,26
2,29
2,28
5,20 (4)
24
Magnus Groes
-
Anne Rose Groes
5,47
14,52
10,00
9,39 (4)
14
10 Hafflings
Boyd W Jancey
-
Bjarni Johansen
15,22
13,63
14,43
11,88 (4)
6
Erik Udsen
-
Claus Rune Nielsen
9,21
10,08
9,65
11,48 (4)
8
11 YS/Studen
Peter Kjer
-
Thomas Kamp
13,59
6,79
10,19
11,73 (4)
7
Dan Mungaard
-
Charlotte Schwarz-Rosman
14,88
6,76
10,82
10,82 (2)
10
Kirsten Vesth-Hansen
-
Dan Mungaard
---
9,43 (2)
13
12 Studenterforeningen
Karen M. Enevoldsen
-
Birgitte Rønn
14,47
8,97
11,72
11,07 (4)
9
Susan Just Olesen
-
Tyge Fogh
6,01
9,58
7,80
7,80 (2)
19
Susan Just Olesen
-
Margrethe Rykov
---
16,20 (2)
2