+
Turnering #7
DM for klubhold, DM finale
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Turneringsoversigt
Sektion 1
1.1
Sektion 2
2.1
Sektion 3
3.1
Sektion 4
4.1
Sektion 5
5.1
Sektion 6
6.1
Sektion 7
7.1
Sektion 8
8.1
Sektion 9
9.1
Sektion 10
10.1
Sektion 11
11.1
Multihold Bordresultater for 5. sektion - 5. runde
DM for klubhold, DM finale
Holdturnering
Dato: 27-10-2018
Tid: kl. 20:05 - kl. 00:05
13
Nord
/
Alle
♠
EK963
♥
E85
♦
5
♣
EK76
♠
D72
♥
T32
♦
T873
♣
B95
♠
84
♥
KD976
♦
KDB94
♣
8
♠
BT5
♥
B4
♦
E62
♣
DT432
Datum: 730
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
N 4♠
♦
K
12
680
-2
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
N 4♠
♦
K
12
680
-2
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
N 4♠
♦
K
12
680
-2
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
N 4♠
♦
K
11
650
-2
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
N 5♠
♦
K
12
680
-2
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
N 4♠
♦
6
12
680
-2
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
N 6♠
♦
K
12
1430
12
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
N 4♠
♦
K
12
680
-2
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
N 4♠
♣8
11
650
-2
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
N 4♠
♦
K
12
680
-2
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
N 4♠
♦
K
11
650
-2
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
N 4♠
♦
K
10
620
-3
14
Øst
/
-
♠
B87
♥
D7532
♦
8
♣
ET62
♠
DT6542
♥
B
♦
EB72
♣
83
♠
E93
♥
KT64
♦
63
♣
KDB5
♠
K
♥
E98
♦
KDT954
♣
974
Datum: -7
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
S 3
♦
♠4
7
-100
-3
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
V 4♠
♦
8
9
50
2
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
V 2♠
♦
8
9
-140
-4
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
V 3♠
♦
8
8
50
2
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 4♠
♦
8
9
50
2
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
S 3
♦
♠2
7
-100
-3
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
V 4♠
♦
8
8
100
3
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
V 6♠ D
♦
8
9
500
11
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
Ø 2♠
♦
K
10
-170
-4
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
V 4♠
♦
8
9
50
2
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
V 4♠
♦
8
9
50
2
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 4♠
♦
K
10
-420
-9
15
Syd
/
NS
♠
DB5432
♥
875
♦
43
♣
ED
♠
96
♥
KB93
♦
865
♣
BT53
♠
EK7
♥
ET4
♦
DBT7
♣
984
♠
T8
♥
D62
♦
EK92
♣
K762
Datum: 69
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
S 2♠
♠9
9
140
2
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
S 2♠
♣J
8
110
1
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
S 2♠
♥
3
9
140
2
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
N 2♠
♦
Q
9
140
2
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
S 4♠
♠6
9
-100
-5
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
N 2♠
♣9
9
140
2
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
N 2♠
♣A
9
140
2
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
Ø 3
♦
♠T
7
100
1
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
N 2♠
♦
8
8
110
1
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
N 4♠
♦
Q
9
-100
-5
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
N 3♠
♦
Q
8
-100
-5
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
S 2♠
♣J
8
110
1
16
Vest
/
ØV
♠
E9
♥
KDT984
♦
DT2
♣
85
♠
K7643
♥
632
♦
K98
♣
D2
♠
DBT2
♥
B5
♦
B7
♣
EK743
♠
85
♥
E7
♦
E6543
♣
BT96
Datum: -95
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
V 3♠
♥
K
9
-140
-2
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
N 2
♥
♣A
8
110
5
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
N 3
♥
♣A
9
140
6
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
Ø 4♠ D
♣J
9
200
7
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 3♠
♥
K
9
-140
-2
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
V 3♠
♥
K
8
100
5
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
N 4
♥
♣A
8
-100
0
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
V 3♠
♥
K
9
-140
-2
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
V 2♠ D
♣8
10
-1070
-14
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Ø 3♠
♥
A
9
-140
-2
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
S 4
♥
♣Q
8
-100
0
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
S 2
♥
♠Q
9
140
6
17
Nord
/
-
♠
76
♥
K7532
♦
982
♣
D42
♠
KBT
♥
E964
♦
EDT4
♣
K8
♠
E95432
♥
♦
76
♣
EB973
♠
D8
♥
DBT8
♦
KB53
♣
T65
Datum: -799
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Ø 4♠
♥
Q
13
-510
7
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Ø 6♠
♥
Q
13
-1010
-5
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
Ø 6♠
♥
Q
13
-1010
-5
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
Ø 4♠
♥
Q
13
-510
7
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
Ø 4♠
♥
Q
13
-510
7
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
Ø 4♠
♥
Q
13
-510
7
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
Ø 6♠
♥
Q
13
-1010
-5
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
Ø 6♠
♥
Q
13
-1010
-5
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
Ø 6♠
♥
Q
12
-980
-5
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Ø 6♠
♥
Q
13
-1010
-5
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
Ø 6♠
♥
J
13
-1010
-5
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 4♠
♥
Q
13
-510
7
18
Øst
/
NS
♠
T763
♥
85
♦
EKB73
♣
74
♠
K5
♥
KB94
♦
862
♣
ET92
♠
EB942
♥
DT
♦
D5
♣
KDB8
♠
D8
♥
E7632
♦
T94
♣
653
Datum: -28
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Ø 4♠
♦
T
8
100
4
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
V 3♣
♦
A
10
-130
-3
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
V 3UT
♦
3
7
100
4
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
Ø 4♠
♦
T
8
100
4
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 3♣
♦
K
10
-130
-3
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
V 3♣
♦
K
10
-130
-3
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
Ø 3UT
♦
9
8
50
2
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
Ø 3UT
♥
2
9
-400
-9
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
Ø 3UT
♦
A
7
100
4
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Ø 3UT
♦
T
8
50
2
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
Ø 3UT
♥
2
7
100
4
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 3♠
♦
T
9
-140
-3
19
Syd
/
ØV
♠
♥
KB952
♦
ED753
♣
ED2
♠
D8732
♥
43
♦
♣
KB9743
♠
EK95
♥
EDT
♦
KB62
♣
T8
♠
BT64
♥
876
♦
T984
♣
65
Datum: -321
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
V 4♠
♦
A
9
100
9
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Ø 4♠
♥
7
10
-620
-7
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
Ø 4♠
♦
T
10
-620
-7
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
Ø 4♠ D
♦
T
9
200
11
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
Ø 4♠
♥
8
9
100
9
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
S 5
♦
D
♠2
8
-500
-5
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
Ø 5♠
♥
6
10
100
9
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
Ø 4♠
♥
8
10
-620
-7
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
Ø 4♠
♥
6
10
-620
-7
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Ø 3♣
♦
T
10
-130
5
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
Ø 4♠
♦
9
10
-620
-7
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 4♠
♥
8
10
-620
-7
20
Vest
/
Alle
♠
B84
♥
D9743
♦
8
♣
K873
♠
ET
♥
KBT6
♦
B5
♣
T9642
♠
D9632
♥
E5
♦
K7642
♣
B
♠
K75
♥
82
♦
EDT93
♣
ED5
Datum: -149
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
N 3
♥
D
♣J
8
-200
-2
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
S 2UT
♣6
7
-100
2
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
Ø 2♠
♥
8
7
100
6
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
S 2
♦
D
♠A
6
-500
-8
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
S 2
♦
D
♠A
6
-500
-8
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
S 3
♥
♣6
6
-300
-4
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
N 2
♥
♣J
8
110
6
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
N 2
♥
♣T
7
-100
2
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
S 2UT
♣2
6
-200
-2
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
S 3UT
♣6
7
-200
-2
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
Ø 2
♦
♥
2
6
200
8
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
S 1UT
♣2
6
-100
2
21
Nord
/
NS
♠
K75
♥
6
♦
DT85
♣
KBT74
♠
DT962
♥
E7542
♦
K7
♣
2
♠
E3
♥
KDB83
♦
EB643
♣
3
♠
B84
♥
T9
♦
92
♣
ED9865
Datum: -517
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
V 6
♥
♣J
11
50
11
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Ø 4
♥
♦
9
12
-480
1
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
Ø 4
♥
♦
9
12
-480
1
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
Ø 5
♥
♣A
11
-450
2
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
Ø 4
♥
♦
9
12
-480
1
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
Ø 4
♥
♦
9
12
-480
1
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
Ø 6
♥
♣A
11
50
11
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
Ø 6
♥
♥
T
12
-980
-10
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
Ø 5♠
♥
T
12
-480
1
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Ø 6
♥
♦
9
12
-980
-10
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
Ø 4
♥
♥
9
12
-480
1
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 6
♥
♠8
13
-1010
-10
22
Øst
/
ØV
♠
T42
♥
EKB42
♦
873
♣
43
♠
E976
♥
53
♦
EBT4
♣
B97
♠
KDB53
♥
T6
♦
95
♣
EKD2
♠
8
♥
D987
♦
KD62
♣
T865
Datum: -570
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
V 4♠
♥
A
10
-620
-2
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Ø 4♠
♦
K
11
-650
-2
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
Ø 5♠
♥
8
10
100
12
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
N 5
♥
D
♣K
8
-500
2
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
Ø 4♠
♦
K
11
-650
-2
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
Ø 4♠
♣6
11
-650
-2
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
Ø 4♠
♦
K
11
-650
-2
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
Ø 4♠
♣8
11
-650
-2
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
Ø 4♠
♦
K
11
-650
-2
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Ø 4♠
♦
K
11
-650
-2
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
Ø 4♠
♦
Q
11
-650
-2
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 4♠
♦
K
10
-620
-2
23
Syd
/
Alle
♠
986
♥
EDB7652
♦
♣
E75
♠
DB7
♥
T9
♦
EBT74
♣
T83
♠
EKT32
♥
K3
♦
6
♣
D9642
♠
54
♥
84
♦
KD98532
♣
KB
Datum: 250
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
N 4
♥
♠K
8
-200
-10
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Ø 4♠ D
♥
8
8
500
6
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
Ø 4♠ D
♥
8
10
-790
-14
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
N 4
♥
♠K
10
620
9
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
N 4
♥
♠K
10
620
9
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
N 4
♥
♠A
10
620
9
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
V 4♠ D
♥
8
9
200
-2
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
N 5
♥
D
♠K
11
850
12
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
N 3
♥
♠A
10
170
-2
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
V 4♠
♦
K
9
100
-4
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
Ø 4♠
♥
4
10
-620
-13
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
N 3
♥
D
♠K
10
930
12
24
Vest
/
-
♠
EKT63
♥
D72
♦
T764
♣
8
♠
954
♥
EB53
♦
EB8
♣
ED5
♠
B
♥
K984
♦
K9532
♣
K94
♠
D872
♥
T6
♦
D
♣
BT7632
Datum: -389
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
One-eyed Jacks
Christina Lund Madsen
-
Anne-Sofie Houlberg
Tuklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Ø 4
♥
♠Q
10
-420
-1
2
Bridgeklubben Nord
Morten Jepsen
-
Kristian Tylvad
Spar K Esbjerg
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
V 4
♥
♠A
11
-450
-2
3
Odense Bridgeklub
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Rønne Bridgeklub
Poul Hansen
-
Hans Aage Munch
V 4
♥
♠A
11
-450
-2
4
Aarhus BK
Niels Krøjgaard
-
Mads Krøjgaard
Studenterforeningens BC
Tyge Fogh
-
Birgitte Rønn
N 4♠ D
♠J
9
-100
7
5
Rødovre Bridgeklub
Richardt Lisbygd
-
Kren Jacobsen
Kalundborg Bridgeklub
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
S 4♠ D
♠5
9
-100
7
6
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Morsø Bridgeklub
Lars Andersen
-
Lars Kristensen
V 5
♥
♠K
11
-450
-2
7
Tuklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
One-eyed Jacks
Kasper Konow
-
Michael Askgaard
Ø 4
♥
♦
Q
11
-450
-2
8
Spar K Esbjerg
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Bridgeklubben Nord
Freddi Brøndum
-
Andreas Marquardsen
V 4
♥
♠K
11
-450
-2
9
Rønne Bridgeklub
Axel Koefoed
-
Jørgen Edvardsen
Odense Bridgeklub
Leif Winther Thomsen
-
Jens Rasmussen
V 4
♥
♠A
11
-450
-2
10
Studenterforeningens BC
Troels Husted Jensen
-
Mikael Velschow-Rasmussen
Aarhus BK
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Ø 4
♥
♠A
11
-450
-2
11
Kalundborg Bridgeklub
Martin Frandsen
-
Ole Colding-Olsen
Rødovre Bridgeklub
Lars Møller Sørensen
-
Simon Houlberg
V 4
♥
♠K
11
-450
-2
12
Morsø Bridgeklub
Jens Søndergaard
-
Svend Haaning
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
V 4
♥
♠A
11
-450
-2