+
Turnering #44
DM for klubhold, DM finale
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Turneringsoversigt
Sektion 1
1.1
Sektion 2
2.1
Sektion 3
3.1
Sektion 4
4.1
Sektion 5
5.1
Sektion 6
6.1
Sektion 7
7.1
Sektion 8
8.1
Sektion 9
9.1
Sektion 10
10.1
Sektion 11
11.1
Multihold Bordresultater for 8. sektion - 8. runde
DM for klubhold, DM finale
Holdturnering
Dato: 27-10-2019
Tid: kl. 11:05 - kl. 13:25
13
Nord
/
Alle
♠
EDT
♥
DT
♦
BT975
♣
B63
♠
76
♥
B43
♦
E832
♣
D942
♠
B3
♥
E9652
♦
D4
♣
EK75
♠
K98542
♥
K87
♦
K6
♣
T8
Datum: 70
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
S 3♠
♥
3
9
140
2
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
S 3♠
♣2
9
140
2
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
S 3♠
♥
2
9
140
2
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
S 2♠
♥
3
9
140
2
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
S 2♠
♥
3
9
140
2
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
S 3♠
♥
4
8
-100
-5
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Ø 3
♥
♦
K
9
-140
-5
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
S 3♠
♥
3
9
140
2
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
V 3
♥
♣T
8
100
1
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
Ø 2
♥
♦
K
9
-140
-5
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
S 3♠
♠6
9
140
2
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
S 3♠
♥
J
9
140
2
14
Øst
/
-
♠
6
♥
ET987
♦
K9742
♣
D4
♠
KT875
♥
B53
♦
ET5
♣
BT
♠
E432
♥
D
♦
B63
♣
EK652
♠
DB9
♥
K642
♦
D8
♣
9873
Datum: -359
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
S 5
♥
D
♣J
9
-300
2
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
V 4♠
♠6
11
-450
-3
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
V 4♠
♥
A
10
-420
-2
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 4♠
♦
2
10
-420
-2
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
V 4♠
♥
T
10
-420
-2
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
S 5
♥
D
♣J
8
-500
-4
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
V 4♠
♥
A
10
-420
-2
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-2
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
V 3♠
♥
T
10
-170
5
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
V 3♠
♣Q
11
-200
4
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 3♠
♦
2
10
-170
5
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
V 4♠
♥
A
10
-420
-2
15
Syd
/
NS
♠
B3
♥
T8654
♦
KB84
♣
K4
♠
D954
♥
EKB
♦
2
♣
BT975
♠
T
♥
932
♦
EDT7653
♣
63
♠
EK8762
♥
D7
♦
9
♣
ED82
Datum: -108
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
S 3♠
♥
A
8
-100
0
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
N 3UT D
♠T
8
-200
-3
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
S 5♠ D
♥
A
8
-800
-12
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
N 3
♥
♠T
6
-300
-5
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
S 4♠
♦
2
8
-200
-3
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
S 3♠
♥
K
8
-100
0
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
S 3♠
♥
K
8
-100
0
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
N 3UT D
♠T
7
-500
-9
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
N 3UT
♦
3
9
600
12
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
N 3UT D
♠T
8
-200
-3
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
Ø 5
♦
D
♥
Q
8
500
12
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
S 2♠
♥
K
8
110
6
16
Vest
/
ØV
♠
97542
♥
EK8
♦
K5
♣
BT4
♠
8
♥
DT97654
♦
ED93
♣
6
♠
EKT
♥
♦
864
♣
KD98753
♠
DB63
♥
B32
♦
BT72
♣
E2
Datum: 68
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
V 3
♥
♠7
8
100
1
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
V 3
♥
♣J
7
200
4
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
Ø 5♣
♠Q
9
200
4
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 3
♥
♣J
8
100
1
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
V 4
♥
♠7
7
300
6
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
N 4♠ D
♣K
8
-300
-9
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Ø 4
♥
♥
A
9
100
1
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
V 4
♥
♣J
8
200
4
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
N 3♠
♣K
8
-50
-3
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
Ø 4♣
♠Q
10
-130
-5
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 4
♥
♠2
8
200
4
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
N 4♠
♣K
8
-100
-5
17
Nord
/
-
♠
8762
♥
7
♦
DB7
♣
B6542
♠
ED4
♥
ED654
♦
ET86
♣
T
♠
BT93
♥
B98
♦
K95
♣
ED9
♠
K5
♥
KT32
♦
432
♣
K873
Datum: -398
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
V 4
♥
♦
Q
12
-480
-2
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
Ø 4
♥
♦
3
10
-420
-1
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
V 4
♥
♣2
10
-420
-1
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 6
♥
♦
Q
12
-980
-11
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
V 4
♥
♣6
10
-420
-1
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
Ø 3UT
♦
4
11
-460
-2
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
V 4
♥
♣2
10
-420
-1
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Ø 4
♥
♦
3
10
-420
-1
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 6
♥
♦
3
11
50
10
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
Ø 3UT
♦
4
10
-430
-1
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 4
♥
♣6
10
-420
-1
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
V 5
♥
♦
Q
10
50
10
18
Øst
/
NS
♠
DT862
♥
EK5
♦
T9
♣
D97
♠
95
♥
T432
♦
B532
♣
T43
♠
EB3
♥
D7
♦
EKD6
♣
EB82
♠
K74
♥
B986
♦
874
♣
K65
Datum: 42
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
Ø 2UT
♥
9
6
100
2
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
Ø 2UT
♥
8
6
100
2
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
Ø 2UT
♦
7
7
50
0
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
Ø 2UT
♥
9
9
-150
-5
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
Ø 2UT
♥
6
6
100
2
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
Ø 2UT
♥
6
7
50
0
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Ø 2UT
♥
8
7
50
0
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
Ø 2UT
♥
5
6
100
2
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
Ø 2UT
♥
6
7
50
0
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
Ø 2UT
♠4
5
150
3
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
Ø 2UT
♥
9
9
-150
-5
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
Ø 3
♦
♦
8
8
50
0
19
Syd
/
ØV
♠
B53
♥
ET
♦
T98732
♣
B6
♠
KD74
♥
B983
♦
D
♣
DT32
♠
982
♥
D654
♦
EKB64
♣
K
♠
ET6
♥
K72
♦
5
♣
E98754
Datum: -135
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
V 2♠
♣J
8
-110
1
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
S 3UT
♦
Q
4
-250
-3
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
Ø 4
♥
♦
5
9
100
6
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 3UT
♣J
10
-630
-11
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
S 2♣
♦
Q
9
110
6
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
Ø 3
♥
♣A
9
-140
0
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
S 3♣
♠K
9
110
6
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
N 2
♦
D
♠2
6
-300
-5
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
V 2
♥
♣J
10
-170
-1
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
N 2
♦
D
♣K
6
-300
-5
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 3UT
♣J
8
100
6
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
Ø 3
♥
♦
5
9
-140
0
20
Vest
/
Alle
♠
DBT
♥
EK9432
♦
B2
♣
D6
♠
972
♥
765
♦
K5
♣
KT753
♠
EK63
♥
♦
D97643
♣
B92
♠
854
♥
DBT8
♦
ET8
♣
E84
Datum: 583
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
N 4
♥
♠A
10
620
1
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
N 3
♥
♠A
10
170
-9
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
N 4
♥
♠K
10
620
1
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
N 4
♥
♠A
10
620
1
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
N 4
♥
♠A
10
620
1
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
N 4
♥
♠A
10
620
1
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
N 4
♥
♠A
10
620
1
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
N 4
♥
♠A
10
620
1
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
N 4
♥
♣4
10
620
1
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
N 4
♥
♠K
10
620
1
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
N 4
♥
♠K
10
620
1
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
N 4
♥
♠A
10
620
1
21
Nord
/
NS
♠
63
♥
KD9
♦
KB86
♣
8643
♠
BT8
♥
B74
♦
E754
♣
E95
♠
K7
♥
E652
♦
DT32
♣
BT2
♠
ED9542
♥
T83
♦
9
♣
KD7
Datum: 115
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
V 3
♦
♠6
7
100
-1
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
S 2♠
♥
6
9
140
1
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
S 2♠
♠6
7
-100
-6
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 3
♦
D
♠6
7
300
5
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
V 3
♦
♠3
7
100
-1
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
S 2♠
♠J
8
110
0
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
V 3
♦
♠6
7
100
-1
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
S 2♠
♥
4
9
140
1
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
S 2♠
♥
4
9
140
1
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
S 2♠
♠J
9
140
1
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 3
♦
♠6
7
100
-1
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
S 2♠
♣3
8
110
0
22
Øst
/
ØV
♠
K962
♥
ED
♦
EB3
♣
T752
♠
84
♥
B42
♦
KDT98652
♣
♠
DBT53
♥
K986
♦
7
♣
KD8
♠
E7
♥
T753
♦
4
♣
EB9643
Datum: 602
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
V 4
♦
D
♣7
8
500
-3
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
N 3UT
♠Q
10
430
-5
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
N 4UT
♠Q
10
430
-5
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 5
♦
D
♣6
8
800
5
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
Ø 4
♥
D
♦
4
7
800
5
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
N 3UT
♠Q
10
430
-5
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
V 4
♦
D
♣5
8
500
-3
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
N 3UT
♠Q
10
430
-5
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
V 4
♦
D
♣7
8
500
-3
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
V 5
♦
D
♣5
8
800
5
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
Ø 4♠ D
♦
4
7
800
5
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
Ø 3♠ D
♦
4
6
800
5
23
Syd
/
Alle
♠
KT852
♥
53
♦
B9832
♣
T
♠
♥
KDB976
♦
E74
♣
EK87
♠
EB9643
♥
T4
♦
6
♣
B962
♠
D7
♥
E82
♦
KDT5
♣
D543
Datum: -634
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
V 4
♥
♣T
11
-650
-1
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
V 5
♥
D
♣T
11
-850
-6
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
V 4
♥
♣T
12
-680
-2
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 4
♥
♣T
11
-650
-1
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
V 4
♥
♣T
12
-680
-2
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
V 4
♥
♣T
11
-650
-1
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
V 4
♥
♣T
11
-650
-1
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
V 4
♥
♣T
11
-650
-1
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
V 4
♥
♣T
11
-650
-1
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
V 4
♥
♣T
12
-680
-2
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 4
♥
♣T
10
-620
0
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
V 2
♥
♣T
11
-200
10
24
Vest
/
-
♠
B983
♥
9
♦
EDT43
♣
932
♠
T
♥
EDB75
♦
B8765
♣
EB
♠
KD72
♥
432
♦
K9
♣
KDT8
♠
E654
♥
KT86
♦
2
♣
7654
Datum: -95
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Spar K
Steen Winkler
-
Ove Sandholt
Blakset-klubberne
Nadia Bekkouche
-
Lars Blakset
V 4
♥
♣9
9
50
4
2
Odense BK
Leif W. Thomsen
-
Jens Rasmussen
Aarhus Bridgeklub
Jan Pedersen
-
Mads Krøjgaard
Ø 3UT
♣7
8
50
4
3
Ballerup BC
Povl Sommer
-
Frank Paaskesen
Rødovre Bridgeklub
Anders Møller Jensen
-
Jan Jørgensen
Ø 3UT
♦
2
10
-430
-8
4
Turneringsklubben Midtsjælland
Thomas Mørkeberg
-
Sonny Schultz
Akademisk Bridgeklub
Niels Krøjgaard
-
Tom Nørgaard
V 4
♥
♥
9
10
-420
-8
5
Kalundborg
Thomas Nielsen
-
Jan Petersen
BK Nord
Aron Ravn Tylvad
-
Daniel Ravn Tylvad
V 4
♥
♠9
10
-420
-8
6
Rønne Bridgeklub
Gert J. Hansen
-
Bjarne Andersen
Viborg Ny Bridgeklub
Carsten Abildgaard
-
Henning Nølke
V 4
♥
♣9
7
150
6
7
Blakset-klubberne
Mathias Bruun
-
Bettina Kalkerup
Spar K
Palle Reimann
-
Jens Ole Jensen
Ø 3UT
♣5
8
50
4
8
Aarhus Bridgeklub
Nils Mønsted
-
Morten Stege
Odense BK
Rico Hemberg
-
Jesper Buus-Thomsen
V 4
♥
♥
9
9
50
4
9
Rødovre Bridgeklub
Peter Jacobsen
-
Michael Justesen
Ballerup BC
Paw Algran
-
Michael Hvass Miller
V 4
♥
♥
9
10
-420
-8
10
Akademisk Bridgeklub
Niels Henriksen
-
Hans Kristian Sørensen
Turneringsklubben Midtsjælland
Eivind Sveinbjørnsson
-
Poul Larsen
V 4
♥
♣2
9
50
4
11
BK Nord
Lars Therkildsen
-
Andreas Marquardsen
Kalundborg
Pia Larsen
-
Vagn Brobæk
V 4
♥
♣9
9
50
4
12
Viborg Ny Bridgeklub
John Hansen
-
Niels Kristian Kristensen
Rønne Bridgeklub
Anders Gummesen
-
Torben Jørgensen
V 4
♥
♠9
8
100
5